24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

ÖSYM sonuç 2013 YGS sonuçları ilan edildi

ÖSYM tarafından yapılan 2013 YGS sonuçları bugün açıklandı. Bu haber öğrencilerin gündemine bomba gibi düştü.


ÖSYM'nin düzenlediği YGS'nin sonuçları erkenden açıklandı. Heyecan ve merakla beklenen sınavın sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesine girenler büyük heyecan yaşadı. Çünkü ÖSYM YGS sonuçlarını açıkladı. Bunun 1 Nisan şakası olduğunu düşünenler bile oldu. Ancak gerçekten de 2013 YGS sonuçları açıklandı.

YGS sonuçları için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1390

Öğrencilere bayram ettiren bu müjdeli haberi televizyonlar da son dakika haberi olarak verdi. Yüz binlerce öğrenci hemen internet başına koştu ve sonucu öğrenmek için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile ÖSYM internet sitesinden sonuçlar hakkında bilgi almaya çalıştı.Sonuçlar, ÖSYM Başkanı Ali Demir'in bile aksine günler öncesinden açıklandı. Demir, sonuçların 3 hafta içerisinde açıklanacağını kaydetmişti. Ancak sonuçların açıklanması sadece 7 gün sürdü. Geçen hafta Pazar günü gerçekleştirilen sınavın sonuçları bugün (Pazartesi günü) açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Sonuçları öğrenmek isteyen yüz binlerce vatandaşlar, ÖSYM'nin sitesine hücum ediyor.

Google'ın arama kutusuna YGS sonuçları yazıp aratan öğrencilerinb sayısı da hiç az değil. Üniversite yolunda büyük bir adım olan YGS'yi daha sonra LYS izleyecek.

Sonuçlar dershanler için de büyük önem arz ediyor. Dershane öğretmenleri, YGS sonuçları için öğrencileri ile birlikte bilgisayar karşısında sabahlayacağa benziyor.

Sonuçlar ÖSYM tarafından büyük bir titizlikle okundu. Sınav ve sınavın sonucunun güvenilir olabilmesi için yoğun çaba sarf edildi. Ve bu çaabaların sonucunda güven içerisinde sonuçlar açıklandı.

ÖSYM'yi bu hızından ve sınava gösterdiği ihtimamdan ötürü tebrik ediyoruz ve teşekkür ediyoruz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA