22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

YGS sonuçları 2013 ne zaman açıklanacak? / ÖSYM sonuç

YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Prof. Dr. Ali Demir bu sorunun cevabını verdi.


2013 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna en yetkili isim cevap verdi. 2013 YGS sona erdi. 2013 YGS'ye yaklaşık 1 milyon 800 bin aday katıldı. ÖSYM başkanı Ali Demir, "2013 YGS sonuçları ne zaman açıklanacak" sorusuna canlı yayında cevap verdi.

Başkan Demir, YGS sonuçlarının açıklanmasının daha önceki yıllarda 3 haftayı bulabildiğini ama 2013 YGS sonuçlarının daha kısa bir sürede açıklanacağını tahmin ettiğini belirtti.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, TRT Canlı yayınında şunları söyledi:

"Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum, geçmiş olsun diliyorum. Sınavda yer alan görevlilere, ÖSYM ailesine ve emniyet görevlilerine, mülki amirlerine teşekkür ediyorum. YGS sonuçları ortalama 3 haftada açıklanıyor ama biz daha erken açıklamaya çalışacağız ."

2012 YGS 1 Nisan 2012 tarihinde yapılmış sonuçlar ise 20 gün sonra 20 Nisan 2012 tarihinde açıklanmıştı.

ALİ DEMİR KİMDİR?

Ali Demir 1959’da Konya’da doğdu. 1982 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Demir, aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı ve daha sonra İngiltere’deki Loughborough Teknoloji Üniversitesi’nde doktorasını yaptı. Tekstil alanında birçok projede de danışmanlık yapan ve TÜBİTAK’ta birçok proje yürüten Demir, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta, öğrencilerinin oluşturduğu, “Prof. Dr. Ali Demir’in Öğrencileri” adlı grupta “Ali Demir gördüğüm en zor insanlardan biri, lügatinde ‘bahane’ adında herhangi bir kelime mevcut değildir, aşırı idealist, herşeye rağmen bir İTÜ aşığı olarak tanımlayabileceğim biri” sözleriyle anlatılıyor. İTÜ’de Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri arasında yer alan Demir titiz ve alanında yetkin biri olarak tanınıyor.

Türbana özgürlük için imza verdi

ÖSYM Başkanlığı’na atanan Prof. Demir’in üniversitelerde türbana özgürlük bildirisinde imzası bulunuyor. İki çocuk babası olan ve İngilizce, Almanca bilen Demir vekaleten yürüttüğü ÖSYM başkanlığı görevine mart ayı sonunda getirildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA