16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

1. Karadeniz Ticaret Zirvesi'ne 10 ilden 150 firma katıldı - 14:49

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu(KASİF)'nun tarafından Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen '1. Karadeniz Ticaret Zirvesi'ne Karadeniz'in 10 ilinden katılan 150 firmanın ürünleri ziyaretçilerle buluştu.
Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu(KASİF)'nun tarafından Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen '1. Karadeniz Ticaret Zirvesi'ne Karadeniz'in 10 ilinden katılan 150 firmanın ürünleri ziyaretçilerle buluştu.
    Karadeniz Bölgesi'nde bulunan illerden iş adamlarının heyetler halinde ziyaret ettiği fuara yoğun bir katılım olurken fuara katılan işadamları ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

    TERME PİDESİ ZİYARETÇİLERDEN TAM PUAN ALDI
Samsun'un Terme ilçesinde faaliyet gösteren Soğancı Park AVM, Terpi markasıyla ürettiği Terme pidesini Trabzonlulara tanıttı. Soğancı Park AVM'nin Terme'de bulunan tesislerinde yapılan pideler fuar sürecinde ziyaretçilere ikram edildi. Soğancı Park stant sorumlusu Gönül Özcan, fuar süresince her gün Termeden bin adet pide getirdiklerini ve yaklaşık 4 binin üzerinde kişiye pide ikram ettiklerini söyledi.

    AYAK KURUTMA MAKİNESİ İLK KEZ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
    Trabzonlu girişimciler tarafından geliştirilen ayak kurutma cihazı ilk kez '1.Karadeniz Ticaret Zirvesi'nde görücüye çıktı. TermoMesh Yönetim Kurulu üyesi Ali Büklüoğlu, "Ayak kurutma makinesini biz geliştirdik. Şu anda Çin'de üretiyoruz ama kısa zaman sonra Türkiye'de üretimine başlayacağız. Şu anda deneme amacıyla ürünü Trabzon Forum Alışveriş Merkezi'ne ve Türk Kızılay'ı Genel Merkezi'ne koyduk. 30 Temmuzdan itibaren seri satışa başlayacağız. Ürün ayağın her yerini 15 saniyede kurutuyor ve içindeki ozon sayesinde ayakta bulunan bakteri ve mantarı yok ediyor. Şu anda Türkiye ve Çin'de patentini aldık. Hedefimiz ürünümüzü dünya çapında yaymak." dedi.

    ZAİMOĞLU RİZE BEZLERİ ZİYARETÇİLERDEN İLGİ GÖRDÜ
    Zaimoğlu Rize Bezleri sahibi Hüsnü Kemal Zaimoğlu ise fuar süresince ürünlerini sergileme imkânı bulduklarını söyledi. Zaimoğlu, organik olduğu için kullanımında insanları rahatsız etmeyen ürünlere fuar boyunca gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

    DİNLER ISI İŞ BAĞLANTILARI KURDU
    Tokat'ın Turhal ilçesinde Güneş Enerji Sistemleri üretimi yapan Dinler Isı Sanayi AŞ ise '1.Karadeniz Ticaret Zirvesi'nde iş bağlantıları kurdu. Dinler Isı Pazarlama Müdürü Metehan Gürsaç, "Fuar bizim için çok verimli geçiyor. Ürünlerimize talepler oldukça yoğun. İş bağlantıları kurduk. Fuar sayesinde bölgede tanıtımımız son derece iyi oldu. Satışlarımızın artacağını düşünüyorum." dedi.
.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA