22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

50 yıldır sendika başkanı olan Başoğlu, görevini gözyaşları içinde bıraktı - 16:06

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Başkanı Mustafa Başoğlu, 50 yıldır sürdürdüğü genel başkanlığı rica üzerine aday olmayarak bıraktı.
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Başkanı Mustafa Başoğlu, 50 yıldır sürdürdüğü genel başkanlığı rica üzerine aday olmayarak bıraktı. Sağlık-İş Sendikası'nın genel kurulunda aday olmaması için ikna edilen Başoğlu, gözyaşı dökerek veda etti.
Delegelere hitap eden 75 yaşındaki Başoğlu, sendika genel başkanlığına 25 yaşında seçildiğini söyledi. Bazılarının ittifak yaparak, "Başoğlu'nu çöpe atalım." dediğini söyleyen Başoğlu, günlerdir aday olmaması için baskı altında tutulduğunu anlattı. 50 yıl alnının akıyla sendikayı idare ettiğini, işçinin aidatını iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını aktaran Başoğlu, şöyle devam etti:
''Size 50 yıl hizmet veren bir insanı sandığa gömecekseniz gömün. Gerekirse yenilmeye razıyım. Sezar'ın bir, benim 100 Brütüs'üm vardı. 'Başoğlu hasta, yaşlı' dediler. Herkes yaşlanabilir, hastalanabilir. Bakalım, görelim ne yapacaklar. Allah, bu sendikanın bayrağını dik tutsun.''
Başoğlu konuşurken Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve bazı sendikacıların da gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Kumlu, Başoğlu'nun görevi bırakma konusunda kendilerini kırmadığını belirtti ve ''Her işin bir sonu var. Kırmadan dökmeden bunu tamamlamak önemli. Kendisi bize ağabeyliğe devam edecek.'' ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA