23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ankara Kalkınma Ajansı'nın Odak Grup Toplantıları 'Bilişim' ile başladı - 17:08

Ankara Kalkınma Ajansı'nın Ankara Bölge Planı hazırlık sürecinde düzenlediği Bilişim Odak Grup Toplantısı 9 Mart tarihinde gerçekleştirildi.
Ankara Kalkınma Ajansı'nın Ankara Bölge Planı hazırlık sürecinde düzenlediği Bilişim Odak Grup Toplantısı 9 Mart tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya Bilgi Teknolojileri Derneği, Türkiye Bilişim Derneği, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu gibi kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yanında bilişim alanında faaliyette bulunan özel sektör kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, toplantının 'Bölge Planlama' çalışmaları çerçevesinde 'Paydaş Yönetimi' sürecinin önemli bir basamağı olduğunu söyledi. İlk Odak Grup Toplantısı'na konu olarak "Bilişim sektörünün" seçilmesinin anlamlı olduğunu kaydeden Balcı, Ankara için bilişim sektörünün çok önemli olduğunu vurguladı. Balcı, "Bölge Planlama çalışmalarımız, Kızılcahamam'da gerçekleştirdiğimiz 'Ortak Akıl Toplantısı' ve ilçelerimizle yaptığımız çalıştaylarımızdan sonra sektör temalı odak grup toplantılarımız ile devam etmektedir. Bu vesile ile paydaşlarımızla buluşmalarımız ve iletişimimiz güçlenerek devam etmektedir. Amacımız, Ankara Bölge Planı'nın katılımcı bir anlayış ve kapsayıcı bir perspektifle hazırlanması ve hayata geçirilmesidir" şeklinde konuştu.
Bölge Planlama Çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen ilk odak grup toplantısı olan Bilişim toplantısı, olumsuz hava koşuları ve yoğun kar yağışına rağmen yüksek katılımla gerçekleşti. Toplantıda sektör temsilcileri Ankara'nın bilişim konusundaki mevcut durumunu ve potansiyelini masaya yatırdılar. Daha sonra Ankara'nın bilişim konusunda stratejik bir merkez olabilmesi için yapılması gerekenleri tartışan katılımcılar, somut eylem adımlarıyla Ankara'nın geleceğine yönelik öneriler geliştirdiler. Üniversite- sanayi işbirliği konusuna vurgu yapılan toplantı, katılımcıların 2010-2013 Ankara Bölge Planı'nda yer alabilecek stratejik yaklaşım önerileri geliştirmesi ile sona erdi.
Öte yandan, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Bölge Planlama Çalışmaları kapsamındaki diğer odak grup toplantılarının, Mart ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA