18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Avustralya'da gelecek vadeden meslekler - 17:37

Avustralya'da Federal hükümet önümüzdeki 5 yıl için popüler olabilecek mesleklerin listesini yayınladı.
Avustralya'da Federal hükümet önümüzdeki 5 yıl için popüler olabilecek mesleklerin listesini yayınladı. Yayınlanan rapora göre, psikologluk, öğretmenlik, avukatlık, berberlik, su tesisatçılığı, madencilik, marangozluk ve pasta imalatçılığı gibi meslekler gelecek vadeden iş grupları arasında yer alıyor.
Global ekonomik krizin bütün hızıyla etkisini hissettirmesi devam ederken, pek çok insan düzenli ve yeterli gelir getiren mesleklere yönelmeye çalışıyor. Şu anda Avustralya'da iş bulma şansının en yüksek olduğu meslek gurubunu madenciler oluşturuyor. Çin'in satın aldığı anormal miktardaki madenciler nedeniyle, bu sektörle ilişkili olan mesleklerde çalışanlar iş bulma sıkıntısı çekmeyecekler. Buna göre, bankacılık sektörü sıkıntı yaşayan meslekler arasında yer almakta. Zira bankamatikler ve internet bankacılığı gibi seçenekleri bu meslek gurubuna duyulan ihtiyacı iyice azaltacak. Şimdi olduğu gibi gelecekte de iş bulma sıkıntısı çekilmeyecek olan meslekler arasında su tesisatçılığı, marangozluk ve öğretmenlik gibi meslekler öne çıkmakta.
Berberlikte ve aşçılık da gelecek vadeden meslekler arasında. Ancak ayaküstü yiyecek satan küçük işletmelerde yiyecek satanlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu sektör günümüzde de sıkıntılı bir süreç yaşıyor.
Enerji tasarruflu evler popüler olacağı için, izolasyon işi yapanların iş bulması da nispeten daha kolay olacak gibi gözüküyor. Bunun dışında psikologluk, spor öğretmenliği, avukatlar ve pasta imalatçıları da iş piyasasının talep çeken meslekleri arasında yer alacaklar. Bu listeyi inceleyen bazı medya mensupları ise önümüzdeki yıllarda politikacıların iş bulma şanslarının ne durumda olacağı ile alakalı bir detayın bulunmayışını bir eksiklik olarak değerlendiriyorlar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA