22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Çemaş'ın Kırşehir'de yaptığı fabrikanın ilk modülü üretime hazır - 14:37

Çimento, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine yönelik döküm parça üreten ve işleyen Işıklar Yatırım Holding iştiraklerinden Çemaş Döküm, Kırşehir'de yeni bir talaşlı imalat fabrikasını devreye sokuyor.
Çimento, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine yönelik döküm parça üreten ve işleyen Işıklar Yatırım Holding iştiraklerinden Çemaş Döküm, Kırşehir'de yeni bir talaşlı imalat fabrikasını devreye sokuyor. İlk modülünün inşaatı tamamlanan ve CNC makinalarının kurulumuna başlanan fabrikanın, Nisan 2011 itibariyle üretime başlaması hedefleniyor.
Çemaş'ın Kırşehir'deki mevcut üretim tesislerine ek olarak 10 bin metrekare kapalı alana inşa edilen yeni talaşlı imalat fabrikasının toplam beş modül halinde inşa edilmesi planlanıyor. Bunlardan bin 700 metrekare kapalı alanı bulunacak ilk modülün inşası sonuçlanırken, tamamının 2012 yılının bitiminden önce üretime hazır olacağı öngörülüyor.
Yeni fabrikanın inşaatının tamamlanması ile birlikte Çemaş'ın mevcut döküm parça işleme kapasitesi yıllık bin 800 tondan 5 bin tona ulaşacak. Böylelikle talaşlı imalattan elde edilen cironun da 1,8 milyon dolardan 7 milyon dolara ulaşması bekleniyor.
Talaşlı imalat sonucunda işlenen parçalardan çıkan yüzde 20 civarında metal talaş ise tekrar eritilip hammadde olarak geri kullanılacağından söz konusu metal talaşın şirketin karlılığına ciddi miktarda katkı sağlaması hedefleniyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA