16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cumhurbaşkanı Gül, TÜRKONFED heyetini kabul etti - 17:12

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu'nu Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu'nu Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Gül, konfederasyonun çok zengin bir yapısı olduğunu belirterek, yaptıkları çalışmaların ülkeye çok önemli katkıları olduğunu söyledi.
    TÜRKONFED'in şeffaf yapısına da vurgu yapan Abdullah Gül, "Şeffaflık sadece dernek veya kişi için değil de devletler için de çok önemli bir şey. Hukukun üstünlüğü ve şeffaflığın artması güveni artırıyor ve yabancı şirketler gelip daha fazla yatırım yapıyor." dedi. Bu şekilde standartlar yükseldikçe çok daha fazla yabancı yatırımcının gelmeye başladığına dikkat çeken Gül, "Yerlilerin yatırım yapması da buradan geçiyor. Bu açıdan iş dünyasını yakından takip ediyor ve önünün açılması için de Cumhurbaşkanı olarak elimden geleni yapıyorum." ifadelerini kullandı.
    TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ise konfederasyonun; 12 federasyon, 102 dernek ve on bini aşkın iş insanı ile yaklaşık 208 milyar dolarlık iş hacmini temsil ettiğini kaydetti. Çenesiz, şunları söyledi:
    "TÜRKONFED, 1 milyonu aşkın kişiye istihdam sağlayan, 65 milyar dolardan fazla ihracat yapan Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için KOBİ'lerin uluslararası rekabet gücünün artması çok önemli. TÜRKONFED olarak ülkenin belkemiği olarak gördüğümüz KOBİ'lerin sorunlarını duyurmak ve bunlara çözüm üretmek üzere çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA