23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

EXPO 2016'nın yapılacağı BATEM arazisine onay geldi - 14:36

Antalya'da 2016 yılında 'Çocuk ve Çiçek' temasıyla düzenlenecek EXPO için belirlenen Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM)'nün arazisine onay geldi.
Antalya'da 2016 yılında 'Çocuk ve Çiçek' temasıyla düzenlenecek EXPO için belirlenen Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM)'nün arazisine onay geldi. Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, EXPO için Aksu'daki arazinin uygun bulunduğunu bildirdi.
Osman Bağdatlıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, EXPO 2016 organizasyonunun düzenlenmesine ilişkin olarak belirlenen alternatif alanlarda incelemelerde bulunmak üzere, Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) yetkililerinin 18-21 Şubat 2011 tarihleri arasında Antalya'ya geldiğini belirtti.
    İncelemeler sonucunda, Aksu'da bulunan BATEM arazisinin EXPO 2016 için uygun bulunduğunu ve bu uygunluk neticesinde AIPH onay aşamasının resmen tamamlandığına dair resmi yazının kuruma iletildiğini bildiren Bağdatlıoğlu, "3-6 Nisan 2011 tarihlerinde Kenya'nın başkenti Nairobi'de gerçekleştirilecek olan AIPH toplantısında, AIPH Konseyi tarafından alınacak karar ile söz konusu onay, AIPH yetkililerince Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE)'na iletilecek ve süreç bir adım daha ileriye taşınacak. Bu kapsamda EXPO 2016 Antalya düzenleyicileri olarak tüm dikkatimizi ve çalışmamızı BIE onayının bir an önce tamamlanması konusunda yoğunlaştırmamız gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA