19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fındık seçme elemanı yetiştirilecek - 17:39

Fındık işleyen tesislerin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla 'Fındık Seçme Elemanı Yetiştirme Kursu' düzenlenecek.
Fındık işleyen tesislerin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla 'Fındık Seçme Elemanı Yetiştirme Kursu' düzenlenecek.
Trabzon Ticaret Borsası'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) BECERİ'10' projesi kapsamında TOBB, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Ticaret Borsası, İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen kurslara katılmak için son başvuru tarihinin27 Mayıs 2011 olduğu bildirildi. Açıklamada, projenin birinci aşamasına 40 bayanın alınacağı belirtilerek, bunlardan en az 20 kişinin istihdam edileceği kaydedildi. 6 Haziran'da başlayacak ve haftanın ilk 5 günü, günde 6 saat olmak üzere 1 ay devam edecek kursa katılanlara günlük 15 lira ödeme de yapılacak. Kurslara katılabilmek için en az ilkokul mezunu, bayan ve 18 yaşından küçük olmamak şartları aranıyor. Kurslara katılmak isteyen adayların iskur.gov.tr., umem.org.tr. veya becerion.org.tr adreslerinden başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.
Türkiye fındık ihracatının yaklaşık yüzde 35'ini gerçekleştiren Trabzon'da, ileri teknolojiye sahip fındık fabrikaları ve işleme tesisleri bulunuyor. Bu tesislerde fındık seçme işinde ise tamamen bayanlar çalıştırılıyor.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA