27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Fuarda dereceye giren eser sahipleri ödüllendirildi - 17:59

Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), Geleneksel 2. Potansiyel İş Kadınları Fuarı'nda ilk üçte dereceye giren el emeği göz nuru eserlerin sahiplerini, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ödüllendirdi.
Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), Geleneksel 2. Potansiyel İş Kadınları Fuarı'nda ilk üçte dereceye giren el emeği göz nuru eserlerin sahiplerini, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ödüllendirdi.
MASİAD, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) konferans salonunda düzenlediği ödül töreninde gıda ve el işi dallarında biriciye bin lira, ikinciye 750 ve üçüncü yarışmacıya 500 lira para ödülü verdi. Dereceye giren hanımlara başarı belgesi ve para ödülleri peşin verildi. Yarışmada gıda dalında yaptığı künefeyle birinci Aysel Kandeğer birinci, Gözde Çıvkın ikinci ve Güleser Yaşar üçüncü oldu. El işi dalında ise deliksiz boncuk boyaması tablosuyla Ananit Başhoyan birinci, Elif'in Kağnısı isimli folklorik bebekle Sehel Çavuş ve Şule Nazlımoğlu'da üçüncü oldu. Gıda dalında birinci olan Aysel Kandeğer'e para ödülü Belediye Başkan Vekili İbrahimoğlu, el işi dalında birinci gelen Ananit Başhoyan'a ise Manavgat Kaymakam Vekili Serik Kaymakamı Ahmet Ümit verdi.
2. Geleneksel Potansiyel İş Kadınları Fuarı bu yıl 70 başvurunun olduğunu belirten MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş, bu tür etkinliklerle amaçlarının evlerinde üretim yapan ev hanımlarına iş alanı oluşturmak olduğunu söyledi. Ahmet Boztaş, ev hanımlarının el emeği göz nuru ürettiği eserleri Manavgat'ta satmaları için pazartesi ve perşembe günleri stant kurmasına Manavgat Belediyesi'nin destek olacağını kaydetti.
MASİAD İş Kadınları Kurulu Başkanı Esma Özden Çetin'de yaptığı konuşmada Türkiye'de kadınların ekonomisine katkısında dünyada 134 ülkeden sondan dokusuncu sırada olduğunu belirtti. Çetin dünya da ekonomik kalkınmada 16'ncı sırada olan bir ülkenin kadın girişimcilerinin katkısının 125'nci sırada olmasının üzüntü verici olduğunu belirtti.
Kaymakam Vekili Serik Kaymakamı Ahmet Ümit'te yaptığı konuşmada el emeği göz nuru eserler ortaya koymada 'Marifet iltifata tabidir' sözünü hiç bir zaman akıldan çıkarılmaması gerektiğini söyledi. MASİAD'ın dereceye giren hanımlara ödüllerini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde vermesini anlamlı bulduğunu belirten Ümit, üretilen ürünlere pazar alanları oluşturulmasıyla ev hanımlarının aile ekonomisine büyük katkı sağlayacağına ifade etti.
Ödül töreni toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA