23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

GESİAD'ın Pakistan çıkarmasıyla iki ülke insanı arasındaki dostluk pekişti - 10:21

Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği-GESİAD üyeleri Pakistan'a iş gezisi düzenledi.
Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği-GESİAD üyeleri Pakistan'a iş gezisi düzenledi. Pakistan'ın İslamabat ve Lahor kentlerinde temaslarda bulunan heyet, İslamabat Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Yapılan ikili iş görüşmelerde Türkiye ve Pakistan arasında ticari bağların güçlendirilmesi ve işbirliği yönünde kararlar alındı. İş görüşmelerinin akşamında Kayserili işadamları tarafından yaptırılan Pak-Türk Koleji'ni ziyaret eden heyet üyeleri, geleneksel Türkçe Olimpiyatları'nın Pakistan Finali'ne katıldı.
    İslamabat temaslarını tamamlayan ticaret heyeti daha sonra Lahor'a geçti. Lahor'da çeşitli temaslarda bulunan iş heyetini Eyalet Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif misafir etti. Başbakan Şahbaz Şerif, 2010 yılında Kayseri'ye yaptığı ve son derece memnun kaldığı ziyarete karşılık olarak kabul ettiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şerif, Lahor olarak Kayseri modelini önemsediklerini ve özellikle iş dünyasının dinamik yapısının dikkat çekici olduğunu kaydetti. Başbakan Şahbaz Şerif daha sonda heyet onuruna akşam yemeği verdi.
Pakistan'da faaliyet gösteren firmalar içerisinde önde gelen şirketlerden İZHAR Grup heyet onuruna bir yemek verdi. Bu alanda her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade eden şirket yetkilileri, Kayseri'yi merak ettiklerini ve en kısa sürede ziyaret etmek istediklerini ifade etti.
Heyete Başkanlık eden GESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erhan Topçuhasanoğlu, geziye katılan firmaların son derece memnun olduğunu ve önümüzdeki dönemde bu süreci ilerletmek istediklerini söyledi. Çoğunluğu inşaat sektöründen 25 firmanın katıldığı heyet, son olarak ünlü şair ve düşünür Muhammed İkbal'in kabrini ziyaret etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA