20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

GİŞHAD, Trabzon'a çıkarma yaptı - 14:49

Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği (GİŞHAD) '1. Karadeniz Ticaret Zirvesi'ne katıldı.
Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği (GİŞHAD) '1. Karadeniz Ticaret Zirvesi'ne katıldı.
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nde KASİF tarafından düzenlenen '1. Karadeniz Ticaret Zirvesin'de "TR-83 ve TR-90 Bölgeleri'nde bulunan Amasya, Çorum, Samsun, Tokat, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Trabzon gibi 10 ilde imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler başta olmak üzere 150 KOBİ ücretsiz olarak stant açtı.
    Giresun'dan da sekiz üretici firmanın stant açtığı zirvede kendilerini tanıtma fırsatı bulduklarını belirten GİŞHAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Selim Kitapçı, "Bu faaliyetlerle, Karadeniz Bölgesi'ndeki KOBİ'lerin ekonomik olarak güçlenmesine, üretim ve istihdam kapasitelerinin artmasına, dolayısıyla işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak, hedeflenmektedir 29 Mayıs 2011 tarihine kadar açık olan Ticaret Zirvesin'inde bugün ve yarın KOBİ'lerin 2 bin iş görüşmesi yapması da planlanmaktadır." şeklinde konuştu.
    Başkan Kitapçı, söz konusu projenin, Trabzon'da faaliyet gösteren Karadeniz İş Adamları Derneği (KARGİD) ve Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği (DKİB) ile Samsun'da faaliyet gösteren Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ortaklığı ile yürütülmekte olduğunu ifade etti.
Program için Karadeniz Bölgesi'nde ciddi bir tanıtım çalışmasının yapıldığını ifade eden KASİAD Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu ise bölgede bulunan meslek odaları ve işadamları dernekleriyle işbirliği kurduklarını, Bunun sonucunda da Trabzon dışındaki, Orta ve Karadeniz Bölgesi'ndeki illerden yaklaşık 3 bin firma sahibi veya temsilcisinin Ticaret Zirvesi'ni ziyaret ettiğini söyledi.
    "Trabzon'dan katılan ziyaretçilerle bu sayının 10 bin olmasını hedefliyoruz." diyen Hacıkerimoğlu, pazar günü sona erecek zirvenin komşu iller arasında ticaretin gelişmesine sağlayacağı katkının olduğuna dikkat çekti. Hacıkerimoğlu, "Hükümetin uyguladığı, 'komşu ülkelerle sıfır problem, maksimum işbirliği' anlayışını biz de Karadeniz'de komşu illerle maksimum işbirliği şeklinde dönüştürmek istiyoruz." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA