23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

GTSO, ekmek fiyatlarındaki karmaşaya son verecek - 16:05

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, oda olarak Giresun'da ekmek fiyatlarında yaşanan karmaşanın önüne geçmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, oda olarak Giresun'da ekmek fiyatlarında yaşanan karmaşanın önüne geçmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Hasan Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada, Giresun'da ekmek fiyatlarında karmaşanın yaşandığını, fiyatların 40 kuruşa kadar düştüğünü belirtti.
Fiyat karmaşasının önüne geçmek için, ilgili kurum ve kuruluşlar ile odalarla ortak çalışmalar içerisinde olduklarını vurgulayan Çakırmelikoğlu, "Bilindiği üzere temel gıda maddemiz olan ekmek tüm dünyada vazgeçilmez bir besin kaynağı olmakla beraber, en hassas konulardan bir tanesini de oluşturmakta. Kaliteli bir ekmeğin oluşması demek maliyetinin de bir o kadar özenle hazırlanması anlamını taşımakta. Son 5 yıl gibi geçen bir zamanda gerek kendi yönetimimiz gerekse bir önceki yönetimlerimiz bu konu üzerinde hassasiyetle durmuş, piyasanın uygun rekabet koşulları içinde oluşması için ellerinden geleni yapmışlardır." dedi.
"Ekmek fiyatından yaşanan, istikrarsızlığı önlemek için odamıza yapılan müracaatla ilgili meslek komitemize görüş sorulmuş olup, komitenin yapmış olduğu çalışmalardan sonra belirli bir fiyat oluşacak ve meclisimizin onayına sunulacaktır." diyen Çakırmelikoğlu, şunları kaydetti: "Oda meclisimiz mevcut fiyat tarifesini onaylaması durumunda gerçek fiyatlar belirlenmiş olacaktır. Bu noktadan hareketle odamızın resmi çalışmaları dışında her hangi bir fiyat tespitinin yapılamayacağını da belirtmek isteriz. Ticaret Ve Sanayi Odası olarak bizlerin de ekmek üretimi ile faaliyet gösteren firmalarımızın, toplum tarafından en çok tüketilen gıda maddesi olan ekmeğin insanlarımız tarafından sağlıklı (fiyatın kaliteyi doğurduğu unutulmamalı) bir şekilde tüketilmesi için gerekli hassasiyeti göstereceğine inancımız tamdır."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA