23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Hasar gören halı yenisiyle değiştirilecek - 15:36

Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemi antibakteriyel halı ile kanıtlayan Royal Halı, müşteri memnuniyetini artırmak için kullanım hatalarından kaynaklanan hasarları da içeren Sigorthalı sistemine geçti.
Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemi antibakteriyel halı ile kanıtlayan Royal Halı, müşteri memnuniyetini artırmak için kullanım hatalarından kaynaklanan hasarları da içeren Sigorthalı sistemine geçti. Sistem ile zarar gören halı yenisiyle değiştirilecek.
Naksan Holding bünyesinde faaliyet yürüttüklerini belirten Royal Halı ve Pierre Cardin Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, "2006'da yola çıkarken 'trendlerin takipçisi değil belirleyicisi olacağız' demiştik. Bugün bunu başardığımıza inanıyoruz." ifadesini kullandı.
Firma olarak Ar - Ge ve inovasyona odaklandıklarına işaret eden Nakiboğlu, müşteri memnuniyetine önem ve öncelik verdiklerini dile getirdi. Nakıboğlu, yaptıkları araştırmalara binaen halıda karşılaşılan en büyük sorunun kalıcı ve giderilemeyen kirlenme olayı olduğundan söz etti ve "Vatandaş halıyı beğenerek alıyor fakat kısa bir zaman içinde daha taksiti bile bitmeden halısı kahve, çay veya meyve suyu lekesi oluyor. Her ne kadar halılarını temizletseler de, halının doğasından doyalı lekeler dibe çöküyor. Zamanla ısı ve nemin etkisi ile lekeler yeniden yüzeye çıkıyor." dedi.
Müşterilerin beğenip satın aldıkları halıların yıpranmasından dolayı üzüldüklerini ve buna bir çare arayışına girdiklerini vurgulayan Royal Halı ve Pierre Cardin Halı Yönetim Kurulu Başkanı, şunları kaydetti:
''Mutsuz olan tüketiciler bayilerimizle irtibata geçiyorlar. Ancak kullanıcı hatası garanti kapsamında olmadığı için, bir şey yapılamıyordu. Grup olarak bu konunun üzerine gittik, Mapfre Kuzey Sigorta şirketiyle Sigorthalı adını verdiğimiz modeli oluşturduk. Bu model her sektörden sadece bir şirketle yapılıyor. Yeni uygulama sayesinde müşterimiz hataları sonucunda oluşan hasarlardan dolayı artık mutsuz olmayacak. Bundan böyle satılan her halımız sigortalı. Müşterilerimiz bunun için artı bir ücret ödemeyecek, satışın yapılmasından itibaren Royal ve Pierre Cardin halılarımızda bir sene boyunca sigorta kapsamında."
2009'da geliştirdikleri antibakteriyel, antimayt ve antimantar özellikli 3 etkili halı ile dünyada bir ilke imza attıklarını anlatan Taner Nakıboğlu, "Bu alanda Avrupa ve Türkiye'den gerekli sertifikaları aldık. En önemlisi antibakteriyel özellikli halılarımızı tescil ettirdik. Son olarak bu özellikler Türkiye'de bir ilk olarak Sağlık Bakanlığı tarafından tescil edildi." açıklamasında bulundu.
Yaptırdıkları araştırmada halı alımında bayanların önemli bir rolü olduğunu aktaran Nakıboğlu, "Aldığımız sonuçlar çerçevesinde hijyen konusunda çalışmalara başladık. Bir sene muhtelif ortamlarda antibakteriyel halılarımızı test ettik ve olumlu neticeler aldık. Şimdi bu halılarımız dünyanın dört bir yanında." dedi.
Üretimlerinin yüzde 25'ini aralarında Amerika, Almanya, İtalya, İngiltere, Suudi Arabistan, Rusya, Ukrayna, Moritanya, Cezayir, Libya, Çin, Hindistan ve Japonya'nın bulunduğu 30 ülkeye ihraç ettiklerini bildiren Nakıboğlu, abntibakteriyel halılar ile diğer yatırımları sayesinde 2011'de satışlarında yüzde 50'lik bir artış beklediklerini ifade etti.
2010'da yaptıkları anlaşma ile dünyaca ünlü çizgi film karakteri Caillou'yu halı desenlerinde kullanmaya başladıklarının altını çizen Royal Yönetim Kurulu Başkanı Nakıboğlu, "Bu çizgi film karakteri çocuklara eğitici güzel iletiler veriyor. Yapıcı bir çizgi film. Türk aile yapısına da oldukça katkısı oluyor. Dünya Pazarlama ile görüşerek bunun da lisansını almış bulunuyoruz." ifadesini kullandı. Son yatırımları ile birlikte yüzde 25'lik bir istihdam artışı yakalayacaklarını aktaran Nakıboğlu, 2012 yılının kendileri için bir atılım yılı olacağını vurguladı.
Royal Halı, Türkiye'nin 81 ilinde 20'si bölge olmak üzeren toplam bin 500 bayi ile hizmet veriyor. Pierre Cardin markası ile birlikte toplam 600 tür halıya sahip olan Royal, bu sene 100 yeni ürünü daha piyasaya sürdü. 2010'da 220 milyon TL'lik bir ciroya ulaşan Royal ve Pierre Cardin halıları için 2011 ciro hedefi ise 300 milyon TL.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA