20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İnci Holding'in iki şirketine ihracat ödülü - 15:55

İnci Holding'in bünyesinde faaliyet yürüten iki şirket Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği'nin (TAYSAD) 33. Olağan Genel Kurulu'nda ödül aldı.
İnci Holding'in bünyesinde faaliyet yürüten iki şirket Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği'nin (TAYSAD) 33. Olağan Genel Kurulu'nda ödül aldı. Derneğe üye olan 285 firma arasında 2010 ihracat sıralamasında HL Jantaş 7, İnci Akü ise 8. sırada yer alarak plaket ile ödüllendirildi.
HL Jantaş ve HL İnci Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim ödülünü Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ilısal'ın elinden aldı. Zaim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
"HL Jantaş ve HL İnci olarak Türkiye'nin en büyük jant üreticisiyiz. 2 şirket çatısı altında, 3 ayrı fabrikada üretim yapmaktayız. Üç firmamız da jant konusunda tüm otomotiv üreticilerinin (OEM) tedarikçisidir. Amerika'dan Japonya'ya kadar tüm dünyadaki OEM müşterilerimize kanıtlanmış kalitemiz, ürün geliştirme kabiliyetimiz ve rekabet gücümüz ile ihracat yapmakta ve buralardaki payımızı her sene artırmaktayız. İlerleyen zamanlarda bu artış ivme ile devam edecektir. Çünkü bugün, ekonomik bunalım öncesi olduğumuzdan çok daha fazla rekabet gücümüz bulunuyor. Bu ayrıcalığı, verimlilik ve iyileştirme faaliyetlerine borçluyuz. Dünya otomotiv sanayinin, tercih edilen ve global iş ortağı ve olmamız bizim için gurur kaynağıdır. Bu gururu paylaştığım tüm çalışanlarımızı kutluyorum."
Ödülünü Şükrü Ilısal'dan alan İnci Akü CEO'su Göksel Paker ise şöyle dedi:
"TAYSAD'a üye olan 285 firmanın ihracat sıralamasında 8. olarak büyük bir başarıya daha imza attık. En çok ihracat yapan 8. şirket olan İnci Akü'nün kendi sektöründe 1. firma olduğu göz önünde bulundurulursa bu başarının önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. İnci Akü ürünlerini 66 ülkeye ihraç eden dünya piyasasında önemli başarılar elde eden bir markadır, ayrıca, Türkiye akümülatör ihracatının yaklaşık yüzde 60'ını yaparak Türk ekonomisine önemli değer katmaktadır. 2010 itibariyle satış gelirinin yaklaşık yüzde 65'ini ülke dışından elde etmekte ve hem iç hem de dış piyasada büyümektedir."
Paker sözlerini, "Hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda güçlü rekabet karşısında kalitemiz bizi ayrıştıran en önemli unsurdur. Bugün burada TAYSAD gibi sektörümüzün en önemli kurumlardan biri tarafından ödüllendirilmemiz bizi çok onurlandırmıştır." diyerek tamamladı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA