17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İş Geliştirme Platformu'ndan 10 milyon TL'lik iş bağlantısı doğdu - 15:06

Malatyalı Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) ve Elazığ Genç İşadamları Derneği'nin (ELGİAD) bölgedeki işadamlarını buluşturmak ve ortak iş imkânları geliştirmek amacıyla 20-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 'İş Geliştirme Platformu' etkinliğinde, 10 milyon
Malatyalı Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) ve Elazığ Genç İşadamları Derneği'nin (ELGİAD) bölgedeki işadamlarını buluşturmak ve ortak iş imkânları geliştirmek amacıyla 20-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 'İş Geliştirme Platformu' etkinliğinde, 10 milyon TL'lik iş bağlantısı sağlandığı bildirildi.
MAKİAD Genel Sekreteri Şaban Bol, Devlet Planlama Teşkilatı(DPT)'nın koordinasyonunda, Fırat Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle gerçekleştirilen etkinliğin ticari ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sağladığını belirtti.
Türkiye ve bölge ekonomisinin çok çarpıcı bir gelişme ve ilerleme gösterdiğine dikkati çeken Bol, güçlü, girişimci ruha sahip işadamlarının cesur yaklaşımları ve özverili çalışmalarıyla Türkiye'nin sınırlarını aşmış bir durumda olduğunu ifade etti.
    Girişimci ruha sahip işadamları için artık dünyanın hiçbir yerinin ulaşılmaz olmadığını savunan Bol, şunları kaydetti: "Platformumuza 37 firma stantlarıyla katıldı. 18 ilden bin 500'e yakın işadamı katıldı. 10 milyon TL'ye yakın ticaret bağlantısı sağlandı. Bu bağlantılar belirli bir süreçle hayata geçecektir. İşadamlarının bir araya gelmesi amacıyla düzenlenen programın başarılı olduğunu düşünüyoruz. Katılımcı firmalar etkinliğin ikincisini Elazığ'da yapmayı düşünüyoruz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA