18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İzmir Dünya Turizm Oscarları'na aday - 12:45

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, turizm sektöründe dünya çapında öneme sahip Dünya Turizm Ödülleri'nde İzmir'in, "Avrupa'nın Lider Kruvaziyer Destinasyonu" kategorisinde aday gösterildiğini açıkladı.
İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, turizm sektöründe dünya çapında öneme sahip Dünya Turizm Ödülleri'nde İzmir'in, "Avrupa'nın Lider Kruvaziyer Destinasyonu" kategorisinde aday gösterildiğini açıkladı. Demirtaş, jürisinde turizm sektörünün dünya çapındaki firmaları ve duayen işadamlarının yer aldığı yarışmanın "Dünya Turizm Oscarları" olarak nitelendirildiğini kaydederek, "İzmir'e, Avrupa'nın Lider Kruvaziyer Destinasyonu kategorisinden Dünya Turizm Oscar'ını kazandırabilmek için İngiltere'de bulunan Dünya Turizm Oscarları Komitesi'ne yaptığımız başvuru, sektör duayenleri tarafından kabul edildi." dedi.
Yarışmanın değerlendirmesinde, jürinin yanısıra halk oylamasının da önemli bir etken olduğunu ifade eden Demirtaş, "160 ülkeden turizm sektörünün duayenlerinin yer aldığı komitenin değerlendirmesinin yanısıra 'www.worldtravelawards.com/vote' adresinde yapılacak genel oylama da dikkate alınıyor. Bu nedenle tüm İzmirlileri, kentimize oy vermeye davet ediyoruz." şeklinde konuştu. Demirtaş, halk oylamasının başladığını ve 5 Ağustos 2011'e kadar devam edeceğini hatırlattı. Demirtaş, Türkiye'den Avrupa'nın en iyi kruvaziyer limanı kategorisinde yarışmaya katılan Kuşadası ve İstanbul limanlarına da başarı diledi.

İZMİR'İN RAKİPLERİ
Amsterdam - Hollanda
Atina - Yunanistan
Cannes - Fransa
Kopenhag - Danimarka
Dubrovnik - Hırvatistan
Lizbon - Portekiz
Oslo - Norveç
Reykjavik - İzlanda
St.Petersburg - Rusya
Stockholm - İsveç
Venedik - İtalya

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA