23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı: Türkiye ekonomisi en güzel dönemini yaşıyor - 10:17

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, Türkiye ekonomisinin en güzel dönemini yaşadığını söyledi.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, Türkiye ekonomisinin en güzel dönemini yaşadığını söyledi. Ekonomik gelişmelerin esnafın yüzünü güldürdüğünü belirten Mutlu, büyük mağazalar karşısında ise küçük esnafın hâlâ zor durumda olduğunun da altını çizdi.
Zekeriya Mutlu, İzmir İşadamları Derneği (İZİAD)'nin 15 günde bir düzenlediği "Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı" toplantısına misafir oldu. Bayraklı ilçesindeki dernek merkezinde yapılan toplantıya, İZİAD Başkanı Özcan Terhan ve 100'e yakın işadamı katıldı.
Hayatından kesitler anlatan ve tecrübelerini paylaşan İESOB Başkanı Mutlu, İzmir'in meslek kuruluşu bakımından ikinci sırada olduğunu, İstanbul'un birinci, Ankara'nınsa üçüncü sırada geldiğini anlattı. Her zaman esnafın sıkıntılı anında yanında olduklarını söyleyin Mutlu, işadamlarının koltuk ve mekan sevdalısı olmaması, millete hizmet ve yatırımda ülke insanını düşünmeleri gerektiğini belirten Mutlu, "Bu millet, her türlü maddi ve manevi yardımı fazlasıyla hak ediyor. Biz işadamları olarak her zaman daha fazla yatırım yaparak hem istihdamı artıracağız hem de cari açığın kapanmasına öncülük edeceğiz." dedi. Esnafın, esnaf odalarından yüzde 59 faizle kredi alıp bankalara yüzde 126 faizle yatırıp paradan para kazandığı dönemlerin bittiğini vurgulayan Zekeriya Mutlu, faizlerin dünya standartına indiğini aktardı. Stok devrinin de bittiğini söyleyen Mutlu, "Türkiye ekonomisi, en güzel dönemini yaşıyor. Küçük esnafa pozitif ayrımcılıklarla refah seviyesi daha da artacak." şeklinde konuştu.
Üye işadamı sayısında 430'a ulaştıklarını kaydeden İZİAD Başkanı Terhan da daha güzel günlerin yakın olduğuna söyledi. Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı toplantılarını 15 günde bir düzenlediklerini belirten Terhan, her seferinde bir öncekinden daha fazla sayıya ulaşıldığını ifade etti. Özcan Terhan, "Bilgi ve tecrübe paylaşımının yanısıra işadamlarına KOSGEB, İzmir Kalkınma Ajansı ve Ege İhracatçı Birlikleri'nin teşvikleri konusunda da bilgi aktarıyoruz." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA