21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kadirlili İşadamı Koyuncuoğlu: Türkiye'de tek başına iktidar şart - 12:52

Kadirli Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Salih Koyuncuoğlu, "Yanı başımızda AB ülkelerinin yaşadığı ekonomik sıkıntılar var.
Kadirli Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Salih Koyuncuoğlu, "Yanı başımızda AB ülkelerinin yaşadığı ekonomik sıkıntılar var. Ortadoğu'da siyasi çalkantılar yaşanıyor. Güneydoğu'da etnik sıkıntılarımız var. Bunları bir koalisyonun çözmesi mümkün değil. Onun için canı yürekten bu seçimlerde de tek başına bir iktidarın olmasını arzuluyorum." dedi.
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde faaliyet gösteren Kozan Mermr'in SahibiKoyuncuoğlu, koalisyon dönemlerinde 6 ayda alınamayan kararların şimdi bir günde alındığını,Türkiye'de tek başına iktidarın şart olduğunu söyledi. Türkiye'nin günümüzdeki durumu ile geçmiş dönemini kıyasladığında tek partiden yana olduğunu ifade eden Koyuncuoğlu, "3'lü koalisyonlarda bir Yüksek Planlama Kurulu kararı 6 aydan önce çıkmazdı. Hazine garantili bakanlar kurulu kararı içinse en az 8 ay beklemek gerekirdi. 2003'ten bu yana kararlar 1 günde, Bakanlar Kurulu kararı ise 3 haftada çıkıyor." dedi.
Belki 20 yıl sonra anlayış ve fikirler pekiştiği zaman bir koalisyonun Türkiye için daha iyi olabileceğini dile getiren İşadamı Koyuncuoğlu, bugünkü modelle ve Türkiye'nin bu büyüme potansiyeli ile koalisyonun uyumlu olmayacağını vurguladı.
AK Parti'nin iktidara geldiği günden bu yana izlediği ekonomik model hakkında düşüncelerini dile getiren Koyuncuoğlu, "Son 10 yıldır izlenen ekonomik model bizi yetiştirdi ve tecrübemizi dünyaya taşımaya başladık Bizler 10 yıl önce hayal edemediğimiz konum ve imkanlara kavuştuk.Kozan dışarısına mermer satamaz iken ülkeler arası ticareti öğrendim ithalat ve ihracat ile tanıştım.Bunlar güçlü iktidar sayesinde oldu. Fabrikamı 2006 yılında KOBİ'den aldığım 1 yıl ödemesiz, 3 yıl yüzde 1 faizli ödemeli 230 bin TL tutarında kredi ile kurdum.Ülke ekonomisinin istikrarı sebebiyle 2010 yılında fabrikama ek yatırımlar yaparak 150 bin TL harcayıp yeni makineler aldım.Şu an şirketimde 26 kişi çalışıyor işlerin devamı istikrarın sürmesi ülkemin geleceği için tek başına koalisyon olmasın diye Ak Parti iktidarının devamı için destek vereceğim." değerlendirmesinde bulundu.Koalisyonla işler yürümüyor,tekrar denemeye gerek yok, tek başına güçlü iktidar şart

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA