26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

KAYSO Başkanı Boydak: Mimarsinan OSB alternatif oldu - 15:58

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, sanayi şehri Kayseri'de Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'nin alternatif bir OSB olduğunu söyledi.
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, sanayi şehri Kayseri'de Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'nin alternatif bir OSB olduğunu söyledi.
Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Olağan Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı. Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 4562 Sayılı OSB'ler Kanunu ile müteşebbis heyet üye sayısının 11'den 15'e çıktığını açıklayarak, bu güne kadar yapmış oldukları çalışmaları müteşebbis heyete sunmak üzere böyle bir toplantı düzenlediklerini belirtti.
    Büyüksimitci, bu güne kadar tüm çalışmalarında müteşebbis heyet ve yönetim kurulu ile ortak hareket ettiklerini belirterek, bölgenin gelişmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
    KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Mimarsinan OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Mustafa Boydak ise Mimarsinan OSB'nin Mehmet Büyüksimitçi önderliğinde hep gelişen bir yapıya kavuştuğunu belirterek, Kayseri'nin iş dünyasına nefes aldıracak bir bölge haline geldiğini ifade etti.
    Mimarsinan OSB'nin Kayseri'de alternatif bir OSB olduğuna dikkat çeken Başkan Boydak, "Kayseri'nin irili ufaklı birçok firmasının burada yatırım yaptığını görmek bizleri ümitlendirmektedir. Hepimizin bildiği gibi ülkemizin kalkınmasının lokomotifi sanayidir. İstihdamda sanayinin payının yüzde 20 civarında, ama üretime ve Türkiye'nin cari işlemler açığına yaptığı katkı bakımından çok büyük faydası var. Türkiye'de ihracatın yüzde 90'dan fazlası sanayi ürünleri şeklinde gerçekleşmektedir. Mimarsinan OSB'miz Kayseri'mizin doğusunda alternatif bir OSB haline geldi. Bundan sonraki süreçte de bu bölgemizi daha gelişmiş hale getireceğiz." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA