20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kılıçdaroğlu: Çin ile Türkiye'de ortak üretim başarı getirir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk ve Çinli işadamlarının Türkiye'de kuracakları ortak girişim vasıtasıyla bölge ülkelerine yatırım yapabileceklerini söyledi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk ve Çinli işadamlarının Türkiye'de kuracakları ortak girişim vasıtasıyla bölge ülkelerine yatırım yapabileceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, Türk işadamlarının tecrübeli oldukları makine parkı konusunda imkan sağlarken, Çinli işadamlarının da finans konusunda imkanlarını ortaya koymasının başarı getireceğini söyledi.

Çin - Türkiye İşadamları Diyalog Toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, her yıl Kanada nüfusu kadar iş dünyasına katılım olan Çin'in büyümek zorunda olduğunu söyledi. 2013 yılında büyümede tahminlerin eksi yönde olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, en kötünün geride kalmadığını gösterdiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "Çin ve Türk firmalarının merkezini Türkiye'de kuracakları ortak girişim vasıtasıyla Türkiye'nin komşu ülkelerinde alt yapı projelerine birlikte girmelerini önemsiyoruz. Özellikle Türk firmalarının başarılı olduğu ve deneyim kazandığı birini kuşak ülkelerdeki yatırım projelerine teklif vermeleri Türk tarafı makine gibi unsurları sağlarken Çin tarafının ise teminat konusunda imkanlarını ortaya koyması başarı imkanlarını artıracaktır.

Toplantıda konuşan Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış ilişkiler Başkan Yardımcısı Li Jinjun da 2012 yılının iki ülke arasındaki stratejik işbirliğinin geliştiği yıl olduğunu vurguladı. Jinjun, ortak çabalarla ikili ilişkilerin geliştiğini kaydetti.

Diyalog toplantısında konuşmaların ardındın işadamları arasında ikili görüşmelere geçildi.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA