18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Manisa Valisi Güvenç'in destekleğiyle yetiştirilen çilekler ihraç ediliyor - 17:24

Manisa Valiliği Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin desteğiyle Yuntdağ köylerinden Karaahmetli'de bu yıl ilk defa yetiştirilen çileklerin tamamı ihraç ediliyor.
Manisa Valiliği Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin desteğiyle Yuntdağ köylerinden Karaahmetli'de bu yıl ilk defa yetiştirilen çileklerin tamamı ihraç ediliyor. 15 aile tarafından 1'er dekar alanda üretilen çileklerden yaklaşık 10'ar bin lira gelir elde edilecek.
Karaahmetli Köyü Muhtarı İsmail Gençay, bu yıl ürettikleri ilk çileği Vali Celalettin Güvenç'e ikram etti. Gençay, çilek üretiminden çok memnun kaldıklarını ifade ederek, "Önemli bir gelir kapısı açtı. Köyümüzde 15 aile, ilk kez bu yıl çilek üretimine başladı. Her biri 10'ar bin lira gelir bekliyor. Ürettiğimiz çileğin tamamı ihraç edilecek. 25 köylümüz daha üretim yapmak istiyorlar, onun için desteklerinizi bekliyoruz." dedi. Çilek üretiminin köylüyü memnun etmesinden mutlu olduğunu ifade eden Vali Güvenç de, "Muhtarımız, destek verdiğimiz köyünde ilk yetişen çileği ikram ediyor. Neden üretim yapılıyor? Ekmek parası çıkıyor, eve para giriyor. Bu da birlikte çalışmayla oluyor. Muhtarıma teşekkür ediyorum. Kazançları bereketli olsun. Bu tür çalışmalarımız ve desteklerimiz devam edecek." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA