19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MÜSİAD: Seçim ekonomisinin uygulanmıyor olması sevindirici - 13:08

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanlar Kurulu toplantısı yapıldı. 12 Haziran seçimi gündemiyla yapılan toplantıda, katılımcılar, seçim ekonomisinin uygulanmıyor olduğunu görmenin ülke adına sevindirici bir gelişme olduğunda fikir birliğine vardı.
MÜSİAD Başkanlar Toplantısı, dernegin genel merkezinde ülke genelindeki 33 şube başkanının katılımıyla yapıldı. Toplantı sonrası yayınlanan sonuç bildirgesinde özetle şunlar kaydedildi:
1. MÜSİAD, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinin, 2023 vizyonunu geliştiren Türkiye için önemli bir eşik olduğuna inanmaktadır.
2. MÜSİAD, seçimlerin öncelikle ülkedeki istikrarı bozmaması ve yeni hükümetin 2023 vizyonuna yönelik projelerini somut bir şekilde kamuoyu ile paylaşması gerektiğini düşünmektedir.
3. MÜSİAD, demokrasi yönünde gelişme gösteren tüm ülkelere model olacak, yeni ve sivil bir Anayasa'nın gerekliliğini bir kez daha işaret etmektedir.
4. MÜSİAD, ardı ardına açıklanan Strateji Belgelerini takdirle karşılamakta, eylem planı henüz oluşmamış belgelerin Eylem Planlarını beklemekte, Eylem Planı bulunan belgelerin ise uygulama süreçlerini takip etmektedir.
5. MÜSİAD, Türkiye için konulan 2023 hedeflerinin iddialı, zor, ama aşamalı ve ciddi bir planlama ile ulaşılması pekâlâ mümkün hedefler olduğunu düşünmektedir.
6. MÜSİAD, ekonomide ve demokraside yükselme hedefi yolunda ikinci nesil ekonomik reformların, kararlılıkla devam etmesi gerektiğine inanmaktadır.
7. MÜSİAD, kamu ve özel sektör iş birliğinin (PPP) gündeme taşınmasını önemsemektedir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA