20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

NT, içinde kafe ve restorantın da bulunduğu dev kitap mağazaları açacak - 16:17

Kitap ve kırtasiye sektörünün önde gelen isimlerinden NT, içinde kafe, restoran gibi sosyal mekanları da barındıran büyük kitap mağazaları açmayı planlıyor.
Kitap ve kırtasiye sektörünün önde gelen isimlerinden NT, içinde kafe, restoran gibi sosyal mekanları da barındıran büyük kitap mağazaları açmayı planlıyor. NT Mağazaları'nın genel müdürü Şeref Zekai Kolak, yurt dışında 5-10 bin metrekarelik mağazalar olduğunu belirterek, kendilerinin de Türkiye'de böyle mağazalar açmayı hedeflediklerini söyledi.
Kitap ve kırtasiye sektörünün önde gelen isimlerinden NT, herkes daha fazla kitap okusun diye 9 yeni mağaza daha açtı. Şirket, 10 mağazasını da yeniledi. NT Mağazaları, İstanbul'da 2, Sakarya, Manisa, Tekirdağ, Gaziantep, Konya, Ankara ve Erzurum'da birer olmak üzere yeni 9 şube açtı. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında 10 mağazasını da yeniledi. Mağazaların toplu açılış töreni Erzurum'dan gerçekleşirken, Sakarya Serdivan AVM'deki şubenin açılışında NT Genel Müdürü Şeref Zekai Kolak da hazır bulundu.
Kolak, burada yaptığı konuşmada, içinde sosyal mekanların da bulunduğu büyük kitap mağazaları açmayı düşündüklerini açıkladı. Açmayı düşündükleri büyük kitap mağazalarının içerisinde kafeden restoranta her türlü sosyal imkanın bulunacağını ifade eden NT Genel Müdürü, "Bunlar adım adım olacak. Osmanlı'yı Osaman'lı yapan kıraathanelerdi. Her köşe başında okuma evleri vardı. Aynı şeyi bizde yaşatmak istiyoruz." dedi.
NT olarak asıl varlık sebeplerinin 7'den 70'e kitap okumayı sevdirmek, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitaba insanların dikkatini çekmek olduğunu vurgulayan NT Genel Müdürü Kolak, şöyle konuştu:
"NT'deki tüm kitap ve ürünler hepsi kontrolden geçiyor. Eğitim, öğretim ve kültürel ve milli değerlere uygun olup olmadığı bakılıyor. Mesela siz lokantaya gidiyorsunuz her önünüze gelen yemeği yemiyorsunuz. İçinde sizin için zararlı şeyler olabilir. NT'deki bütün ürünler de kalite ve kontrolden geçiyor. Başka kitap evlerinde böyle bir uygulama yok."
NT Serdivan şubesinin açılışına AK Parti Sakarya milletvekili Recep Yıldırım, Serdivan Kaymakamı Fahri Keser, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve kitapseverler katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA