16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

OGES sonuçları da cepte

Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgi Servisi'ni devreye aldı.
Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgi Servisi'ni devreye aldı. Böylece öğrenci ve veliler, OGES sonuçlarını cep telefonlarına gelen kısa mesajlardan takip edebilecek.

Servise kayıt yapıldığı andan itibaren tercih ve ek tercih süreleri, yerleştirme sonuçları, yedek sıraları ile okul kayıt durumu öğrenilebilecek. Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum, otomatik olarak bildirilecek. Tüm veriler, 1 TL karşılığında cep telefonlarına SMS olarak gelecek.

MEB OGES Mobil Bilgi Servisi'nden faydalanmak için iletilerin gönderileceği numarayı kaydettirmek gerekiyor. Servise webden ya da cep telefonundan başvuruda bulunmak mümkün. Webden kayıt için telefon numalarını oges.meb.gov.tr ya da e-okul.meb.gov.tr adreslerinden girmek ardından gelecek SMS'i onaylamak talep ediliyor.

OGES Mobil Bilgi Servisi'ne cep telefonundan da kolayca kayıt yapılabiliyor. Bunun için OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO yazıp 8383'e yollamak gerekiyor. (Örn: OGES 12345678900)

Sisteme kayıt olduktan sonra dilenilen zamanda sorgulama yapılabiliyor ve öğrencinin son yedek, asil, ya da kayıt durumu hakkında bilgi alınabiliyor. Bunun için yine OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO yazıp 8383'e göndermek gerekiyor.Tüm sorgulamalar için 1 TL ücretlendirme yapılıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA