21 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Rönesans Gayrımenkul: AVM'ler çevresindeki esnafı da hareketlendiriyor - 19:05

Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Yönetim Grup Başkanı Süha Günel, Optimum Alışveriş Merkezi'nin çevredeki küçük esnafı olumsuz yönde etkilemediğini söyledi.
Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Yönetim Grup Başkanı Süha Günel, Optimum Alışveriş Merkezi'nin çevredeki küçük esnafı olumsuz yönde etkilemediğini söyledi. Günel, "Yan sokakta iki bakkal var. Onlar açıldığımız 8 Nisan'dan daha farklılar. Daha çok malı var, daha çok kendini ön plana çıkaracak temizlik ve gayret içindeler. 3 tane küçük esnaf kendisini yeniledi, düzenledi. Hiç kimsenin zararı bize kar getirmez.'' dedi.
    Süha Günel, 8 Nisan'da açılan Optimum Adana Outlet Alışveriş Merkezi'nde basın mensuplarıyla buluştu. AVM'ler yüzünden küçük esnafın mağdur olduğunu düşünmediğini aktaran Günel, ''Ben burada bir yatırım yapıyorum. Adana'nın geneline hitap edecek, Adana ekonomisinin geneline katma değer yaratacak bir yatırım olarak düşünüyorum. Mutlaka her yatırım, kendi içinde değerlendirildiğinde başka taraflarda eleştirilecek şeyler olabilir. Ama işin geneline bakmak zorundayız. İşin geneline baktığımızda 150 milyon dolarlık bir yatırım görüyoruz. Adanalının parasını alayım da ben bu yatırımı geri cebime koyayım diye bir şeyin olmadığı uzun vadeli bir yatırım yapıyoruz." ifadelerini kullandı.
    Optimum'un açılmasından sonra etrafındaki bakkalların kendine çeki düzen vermeye başladığını ifade eden Günel, "Yan sokakta iki bakkal var. Onlar 8 Nisan'dan daha farklılar. Daha çok malı var, daha çok kendini ön plana çıkaracak temizlik ve gayret içindeler. 3 tane küçük esnaf kendisini yeniledi, düzenledi. Buranın getirdiği yaşam alanından kendisine pay çıkararak daha farklı düşünmeye başladı. Bir tanesi sonradan açıldı. Ev kiraladı buradan. Daha önce Adana'nın başka bir yerinden gelip buradan ev kiralamak gibi düşünce var mıydı? Hiç kimsenin zararı bize kar getirmez.'' diye konuştu.
    'Outlet' ile ilgili ön yargılardan da şikayetçi olan Süha Günel, "Outlet'in karşılığı; aynı markanın daha az masraflı ürünler üretmesi ya da bir sezon önceki ürünleri satışa sunmasıdır. Defo outlet değildir. Onun adı defodur. Buradaki mağazaların mutlaka yüzde 70 outlet, yüzde 30 sezon ürünü satma konusunda taahhütleri vardır. Media Markt, LCW gibi 3-4 mağazanın dışında hepsi bu sistemi uyguluyor. Bu mağazalar da zaten uygun alışverişe imkan sağlayanlardır." şeklinde konuştu.

    "2 BİN 500 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLIYORUZ"
    Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Yönetim Grup Başkanı Süha Günel, 2 bin 500 kişiye iş imkanı sağladıklarını belirterek, Optimum'un sadece bir alışveriş merkezi olmadığını, aynı zamanda yaşam alanı olduğunu kaydetti. Bölgenin sosyal gelişimine katkı sunmaya çalıştıklarını aktaran Günel, şunları söyledi:
    ''8 Nisan'da açılan AVM'ye 1 milyon 750 bine yakın ziyaretçi geldi. Onların ilgisinin, buraya ayırdıkları vaktin karşılıksız olmaması gayretindeyiz. Biz çok basit anlamda alışveriş merkezleri yapmıyoruz. Bizim yaptığımız yaşam alanları. Bu alanlarını paylaşarak daha yaşanılır hale getirebilmek, insanlar için hijyenik, güvenli ortamlar yaratmak mümkün. Sosyal paylaşım projelerine de yer veriyoruz. Adana Valiliği ile gerçekleşen 'Sevgiye Uzanan Eller Projesi'ne çeşitli katkılarda bulunduk. Çok büyük bir kitap kampanyası başlatmak istiyoruz. Hatta, yetiştirebilirsek 'yaza her çocuk kitapla girsin' diye bir kampanyamız olacak. Biz bu konularda aracı olmayı zaman kaybı olarak görmüyoruz. Aldığımızı vermek zorundayız."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA