26 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

'Saç çıkardığı öne sürülen deri spreyine geri çekme' haberine açıklama.. - 19:25

Dün abonelerimize geçtiğimiz, 'Saç çıkardığı öne sürülen deri spreyine geri çekme' haberi ile ilgili DG Farma İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ'den yazılı bir açıklama yapıldı.
Dün abonelerimize geçtiğimiz, 'Saç çıkardığı öne sürülen deri spreyine geri çekme' haberi ile ilgili DG Farma İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ'den yazılı bir açıklama yapıldı.
Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Firmamıza ait Minoxil Deri Spreyi %2 ve Minoxil Forte %5 Deri Spreyi' adlı ürünlerimiz ile ilgili ajansınız dahilinde 07.03.2011 tarihinde 'Saç çıkardığı öne sürülen spreye geri çekme' başlıklı bir haber yayınlanmıştır.
Yazıda bahsedilen geri çekme 22 Aralık 2010 tarihli olup kesinlikle halktan veya eczanelerden değil, sadece ecza depolarından geri çekmeyi kapsayan 3. Sınıf C seviyesinde bir geri çekmedir. Yazıda belirtildiği gibi halk sağlığı ile ilgili bir şey kesinlikle mümkün değildir. 'Genel müdürlük bu çerçevede saç kozmetiği ile ilgili son altı ay içinde sadece bir markanın bazı seri ürünleri için geri çağırma işlemi yaptı' söylemi gerçekdışıdır. Ürünlerimiz Minoxil Deri Spreyi %2 ve Minoxil Forte %5 Deri Spreyi saç kozmetiği ürünleri değil, TC Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı reçetesiz ilaçlardır.
Yazıda Minoksil Satış Sorumlusu Olcay Şahin olarak beyanına başvurulan kişinin DG Farma İlaç San. ve Tic. AŞ ile hiçbir ilişkisi geçmişte ve günümüzde yoktur."
Öte yandan konuyla ilgili yeniden görüştüğümüz Olcay Şahin, söz konusu ilaçların satışını yaptığını ancak, DG Farma İlaç San. ve Tic. AŞ ile herhangi bir ilişkisinin olmadığını söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA