21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sağlıkçılardan döner sermaye emekli maaşına yansıtılsın talebi - 12:37

Sağlıkçılar döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması için dilekçe kampanyası başlattı.
Sağlıkçılar döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması için dilekçe kampanyası başlattı. Kampanya için hazırlanan dilekçelerde döner sermaye ek ödemelerimin emekli aylığına yansıtılmamasının mağduriyete yol açtığı öne sürüldü.
    Tam gün yasası ile doktorların döner sermayelerinin bir bölümünün emekliliğe yansıtılmaya başlandığının belirtildiği dilekçede tabip dışı sağlık personellerine ödenen döner sermaye ek ödemesinin emekliliklerine yansıtılmamasının Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı olduğu dile getirildi. Döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması için ilgili mevzuatlarda gerekli yasal değişikliğin yapılarak mağduriyetin giderilmesi istendi.
    Dilekçe kampanyasına sağlık çalışanlarını destek vermeye çağıran Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Çalışanların döner sermayelerinin emekli yansıtılmaması nedeniyle emekli olduklarında gelirlerinde çok ciddi bir azalma oluyor. Sağlıkçı geçinememek kaygısıyla emekli olmaktan korkuyor. Dinleneceği bir dönemi çalışmak zorunda kalıyor. Emeklilikte sağlık çalışanlarının raht edebilmesi için tüm sağlıkçıların döner sermaye ek ödemeleri emekliliğe yansıtılmalıdır." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA