21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sanayi Bakanlığı: Reklamlarla tatile çıkmayın, 'yıldız mağduru' olmayın - 15:15

Sanayi Bakanlığı tatilcileri reklamlara bakarak tatile çıkmamaları konusunda uyardı.
Sanayi Bakanlığı tatilcileri reklamlara bakarak tatile çıkmamaları konusunda uyardı. Turizm tesislerinin tanıtımına yönelik yapılan reklâm ve ilanlarda tüketicileri yanıltıcı ve aldatıcı unsurlara yer verildiğine dikkat çekilerek, "Bu tür yanıltıcı ve aldatıcı reklâm ve ilanlar nedeniyle, tüketicilerin maddi ve manevi menfaatlerine zarar verildiği gözlemlenmektedir." denildi.

Otel reklamlarında aldatmak için tesislerin yıldız kategorilerine ilişkin yanlış bilgi verildiğine dikkat çeken Bakanlık, turizm tesislerinin türü ve niteliğinin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından değerlendirildiğine işaret edildi. Bakanlık, "Tesislerin dâhil olduğu sınıf ve yıldız kategorileri anılan Bakanlıkça belgelendirilmektedir. Belgelendirilen bu tesisler sınıf ve kategorileriyle beraber, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın www.kultur.gov.tr adresli internet sitesi ve Bakanlığımız Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS) olan www.tuketici.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden yayınlanmaya başlandı." denildi.

KÜLTÜR BAKANLIĞI SİTESİNDEN BİLGİ ALIN

Bakanlık, vatandaşların yıldız mağduriyeti yaşamamaları için hizmet satın almayı planladıkları tesislerin dâhil olduğu sınıf ve yıldız kategorileriyle ilgili önceden bilgi almalarını tavsiye etti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA