21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Sosyal medyada Ülker'e büyük ilgi - 10:43

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet yürüten Ülker ve markaları tüketicileri ile bağlarını güçlendirmek adına 2010 Ocak ayından bu yana sosyal medya ağlarında.
Yıldız Holding bünyesinde faaliyet yürüten Ülker ve markaları tüketicileri ile bağlarını güçlendirmek adına 2010 Ocak ayından bu yana sosyal medya ağlarında. Ürünlerini web ortamından tanıtmaya da odaklanan grubun Facebook sayfasında üye sayısı mayıs ayı itibariyle 1 milyonu buldu.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Yıldız Holding Pazarlama Başkanı Ahad Afridi, "Küçük, büyük tüm tüketiciler senelerdir mutlu anlarının içinde yer alan, bu anlara izini bırakan Ülker ve markalarını beğenerek tüketiyor. İnternet kullanımının arttığı bugünlerde, sosyal ağlarda da tüketicilerimizin yanında yer almamız kaçınılmaz hale geldi. Dijital ortamda yaptığımız faaliyetlerle hedefimiz sadece tüketicilerimize Ülker markasını hatırlatmak değil, çokça zamanlarını geçirdikleri internette de Ülker'li mutlu anları tattırmak." dedi.
Ülker'in sosyal medyadaki ilk büyük adımı 2010'da Facebook sayfasında başlayan Mutlu Bir An Foto yarışmasıyla oldu. Kimi zaman Mutlu Bir An kampanyasında olduğu gibi 360 derece iletişimin bir kolu olarak, kimi zaman da Facebook sayfalarından topluluk yönetimi, uygulamalar ve ödüllü yarışmalar ile hayran sayısını arttırdı. Özel günlerde (Anneler Günü, bayramlar gibi) yaptığı kampanyalarla tüketicilere muhtelif ödüller sundu.
Grubun markalarından Çizi'nin iletişim kampanyasına bağlı Arkadaşını Tanı uygulaması, yakın zamanda yayına giren Dido'nun Okula Yetiş oyunu, Dido'nun bir önceki Nasıl bir öğrencisin? testi ve yakın zamanda sona eren Caramio'nun Tadı Kalan Anlar Sergisi Facebook üzerinde hayata geçirilen başarılı projeler oldu.
Ülker tüm hayranlarıyla da Facebook'ta buluşuyor. Yabancı dildeki içeriklerinin yardımı ile tüm tüketicilerine hitap ediyor.
Grup kısa sürede ulaştığı 1 milyon hayran sayısını, yine sosyal medya ortamında, hayranlarıyla birlikte kutluyor. Facebook.com/Ulker sayfasında yapılacak ve 30 Mayıs'ta başlayacak kutlamada tüm gün boyunca Ülker ürünlerinden oluşan hediyeler sahiplerini bulacak.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA