20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

TESK: 'Türkiye'de her şey iyi gidiyor' demek yanlış ama iyi şeyler de oluyor - 13:48

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Türkiye'de her şey iyi gidiyor" demenin yanlış olabileceğini; ancak ülkede bir şeylerin de iyi gittiğini söyledi.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Türkiye'de her şey iyi gidiyor" demenin yanlış olabileceğini; ancak ülkede bir şeylerin de iyi gittiğini söyledi.
    TESK'in yönetim kurulu toplantısı için Bursa'ya gelen Bendevi Palandöken ve beraberindeki yönetici arkadaşları, Tarihi Koza Han'da esnafları ziyaret edip, sorunları dinledi. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Palandöken, Türkiye'de iyi gitmeyen şeyler olduğu gibi iyi giden şeyler de olduğunu ve bunları görmek gerektiğini söyledi. Palandöken, "Evet her şey iyi gitmiyor, işi iyi olmayan esnaflarımız var; ancak ülkemizde bir şeylerin iyi gittiğini herkes farkediyor. Avrupa ülkelerinde ekonomik krizin yansımalarını gördük. Ülkemizde kriz o kadar hissedilmediyse esnafın bunda katkısı büyüktür. Biz siyasetçi değiliz, ama siyasetçilerin alışveriş ettiği odak noktayız. Kırmadan dökmeden, çocukları öksüz bırakmadan, kadınları dul bırakmadan bir seçim yaşamak istiyoruz. Seçim her zaman ekonomiyi canlı tutar. Partiler 400 milyon TL kaynak aldı. Umarız bu kaynaklar gideceği yeri bulur". diye konuştu.
    Bankalar Birliği ile yaptıkları görüşmeler sonrası 16 bankayla esnaf ve sanatkarların kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması noktasında anlaştıklarını da vurgulayan Palandöken, borçluların bankalarla direkt temasa geçip 6, 12, 18 ve 36 ay taksite bölebileceklerini kaydetti.
    TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafları ziyaret ederek bir süre sohbet etti, ardından TESK yönetim toplantısı için Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'ne (BESOB) geçti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA