23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

THY, business ile ekonomi sınıfının arasını buldu - 14:56

Türk Hava Yolları (THY), Almanya'nın başkentinde düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarı Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'nda yeni ürünü comfort class'ı (konfor sınıfı) tanıttı.
Türk Hava Yolları (THY), Almanya'nın başkentinde düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarı Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'nda yeni ürünü comfort class'ı (konfor sınıfı) tanıttı.

THY Pazarlama ve Satış Başkanı Mehmet Akif Konar, özellikle uzun mesafeli uçuşlarda sunulacak bu sınıf ve THY'nin diğer faaliyetleri hakkında Cihan Haber Ajansı'na bilgi verdi. THY'nin yeni ürünün "Kalitede business'e, fiyatta ekonomi'ye yakın konfor sınıf." şeklinde özetleyen Konar, business class ücreti veremeyen, economy sınıfına kıyasla daha çok konfor arayan yolcular için çok güzel bir alternatif uçuş imkânı sunduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ifadesiyle 'Yükselen Türkiye'nin en güzel simgelerinden THY', geçen yıl Türkiye'nin konuk ülke olduğu ITB fuarında bu yıl da boy gösteriyor. Türkiye standında 180 metre karelik en büyük stantların birine sahip olan THY, comfort class'ı fuar ziyaretçilerine tanıtıyorlar. THY'nin business ve economy sınıfları arasında yeni bir premium economy kabin sınıfı hakkında bilgi veren Konar, "Yolculardan gelen talepler doğrultusunda, geniş koltuk aralıkları, daha zengin ikram ve kabin içi eğlence sistemleri isteyenler için oluşturdu bu sınıf. Bu sınıfımız THY filosuna yeni katılan 777 uçaklarında bulanacak. Bugün itibariyle filoda bu uçaklardan 5 adet, bulunduğunu, 2011 Eylül ayı itibariyle ise sayı 12'ye çıkacak." dedi.

Bu uçaklardan filoda toplam 12 adet olacağını aktaran THY yetkilileri, Comfort class kabin sınıfına sahip 777 uçaklarının Beijing, Sao Paulo, Toronto yanı sıra Guangzhou, Shanghai, Los Angeles, Tokyo hatlarında, 2011'in ikinci yarısında ise New York ve Hong Kong hatlarında düzenli olarak sefer düzenleyeceğini belirtti.

Mehmet Akif Konar, "THY, uçulan destinasyon zenginliği açısından dünyada 8'inci, Avrupa'da ise 3'üncü sırada. Hizmet kalitemizi ve yolcu sayımızı her geçen yıl arttırıyoruz. Uçak filomuz da genişliyor. İki yıl önce 100 olan uçak filomuz şu an 152, yıl sonu itibariyle 174'e ulaşacak." dedi.
THY'nin uçtuğu noktaların sayısında da artış kaydedildiğine dikkat çeken Konar, 2011 yılında 14 yeni hatla 185 uçuş noktası oluşacağını, şu anki 172 uçuş noktanın 140'ının yurt dışındaki noktalar olduğunu söyledi.

Konar, ITB fuarının dünya arenasına kendilerini tanıtmak için de bir fırsat oluşturduğunu söyleyerek sözlerine şunları ekledi: "THY, bir global oyuncu. Dünyanın bir ucunu diğerine bağlıyoruz. Bizim yolcularımızın yüzde 36'sı transit yolcu olması bunun ispatı. Ayrıca THY olarak insani seferler yapıyoruz. Örneğin T.C.Dışişleri Bakanlığı'nın organizasyonu ile Mısır, Tunus ve Libya'ya insani seferler düzenledik."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA