16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, İzmirli perakendecilerle biraraya geldi - 15:05

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF)'nun, İzmirli perakendecilerle biraraya gelerek "Yerel Zincirler Buluşuyor" organizasyonunu tanıttı.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF)'nun, İzmirli perakendecilerle biraraya gelerek "Yerel Zincirler Buluşuyor" organizasyonunu tanıttı. Bu sene İstanbul'da 27-28 Nisan 2011 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde üçüncüsü düzenlenecek olan, "Sürdürülebilir Büyüme" teması ve "Şimdi Tam Zamanı" sloganlı organizasyonda, dünyaca ünlü ekonomi profesörü Nouriel Roubini konuşacak.
TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, Başkan Yardımcısı Turan Özbahçeci ve Zyman Core Strategy Group Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, organizasyon hakkında İzmirli perakendecilere bilgiler verdi. Aygün, "Türkiye'nin her yerinden yerel zincir sahipleri, yöneticiler, üreticiler, tedarikçiler, yerel zincirlerin iş ortakları ve perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalar katılacak. Organizasyonun 5 binin üzerinde katılımcıyı biraraya getirmesini öngörüyoruz. Fuar ayağında ise Anadolu'dan gelen firmaları bölgelere ayırarak stantlar açacağız. Yarışma ayağında da başarılı perakendecileri ödüllendireceğiz." dedi. Gümüşlüoğlu ise, "Türkiye'de perakendecilikte en önemli potansiyel yerelde saklı ancak bunun tam olarak ortaya çıkmadığını düşünüyoruz." şeklinde konuştu. Geçmişte yerel perakendeyle ilgili bir noktaya kadar gelineceği, ondan sonra bir konsolidasyon yaşanacağı ve işin zorlaşacağı yönünde çok çeşitli kehanetlerde bulunulduğunu anlatan Gümüşlüoğlu, bunun için biçilmiş miladın 2010 yılı olduğunu vurguladı. Gümüşlüoğlu, "Kehanetler gerçekleşmedi, hattâ yerel perakende son birkaç yıldır sürdürülebilir şekilde oldukça iyi performans gösteriyor." dedi.
Prof. Roubini'yi de ağırlayacak Yerel Zincirler Buluşuyor'un önemli bir ayağı da Perakendenin En Başarılı Fikirleri Yarışması olacak. Bununla yerel zincirlerin başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi hedefleniyor. TPF'ye üye 11 perakendeciler derneğini ve üyelerini kapsayan yarışmanın birincilerine ödülleri, 28 Nisan akşamı gala yemeğinde verilecek. Son başvuru tarihi 15 Nisan 2011 olan yarışmada, yerel zincirlerin sekiz kategoride ödüllendirilmesi planlanıyor. Bunlar Mağaza Tasarımı, Müşteri Hizmetleri, Stok Yönetimi, Kategori Yönetimi, Promosyon Yönetimi, İnsan Kaynakları Uygulamaları, En İyi Teknoloji Uygulamaları ve "Neden Benim Marketim?" konulu 30 saniyelik film başlıklarından oluşuyor.
Bu yılki organizasyonda, sürdürülebilir büyüme modelleri gündeme getirilecek. Yerel zincirlerle onlara ürün ve hizmet sunan markaların ilişkilerinin güçlendirilmesi, yerel zincirlerin problemlerinin ortaya koyulması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA