22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Türkiye, Tayland gıda fuarına çıkartma yaptı - 15:02

Tayland'da düzenlenen ve sektörünün Güneydoğu Asya'daki en önemli fuarı niteliği taşıyan Asya Gıda Dünyası THAIFEX Tayland Gıda ve THAIMEX Tayland Helal Gıda Fuarı'na Türk firmaları bu yıl çıkartma yaptı.
Tayland'da düzenlenen ve sektörünün Güneydoğu Asya'daki en önemli fuarı niteliği taşıyan Asya Gıda Dünyası THAIFEX Tayland Gıda ve THAIMEX Tayland Helal Gıda Fuarı'na Türk firmaları bu yıl çıkartma yaptı. Güneydoğu Asya'nın en önemli gıda fuarına bu yıl 6 Türk firması birden katıldı.
40 bin metrekarelik kapalı alanda düzenlenen ve yaklaşık bin firmanın katıldığı fuara 80 bine yakın ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.
Almanya, Hollanda ve Ukrayna gibi Avrupa ülkelerinin yanısıra Brunei, Kamboçya, Laos, Japonya, Singapur, Filipinler ve G.Kore gibi Asya ülkelerinin de katıldığı fuar alıcıyla satıcının direkt olarak irtibata geçebildiği en güzel fırsatlardan biri olarak görülüyor.
Pazarın büyüklüğüne rağmen geçtiğimiz yıllarda Türk firmalarının pek rağbet göstermediği fuarda bu sene tam 6 Türk firması birden boy gösterdi.
Fuara katılan firmalardan Ulaş Gıda İhracat Müdürü Ahmet Çakır Tayland özelinde, Güneydoğu Asya genelinde Türk firmaları için yüksek bir iş potansiyeli olduğunu belirterek firmaları teşvik etti.
Fuarda bir stand açan İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) Uzmanı Mustafa Yavuz fuarı gıda firmaları için katılınması gereken bir organizasyon olarak niteledi ve gıda sektöründe boy gösteren firmaları gelecek yılki fuara katılmaya teşvik etti.
Nutty World markasıyla Tayland pazarına fındığı sokmaya çalışan Bülent Hasçebi de fuardaki ilgiden memnun olduklarını ifade ederek amaçlarının fındığı bölge pazarlarında yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti.
Geçtiğimiz Çarşamba günü açılan fuar Pazar gününe kadar faal olacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA