21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Vodafone Türkiye'nin abone sayısı 16,8 milyon oldu - 18:32

Vodafone Türkiye, 2010-2011 arasında başarılı bir trend izledi.
Vodafone Türkiye, 2010-2011 arasında başarılı bir trend izledi. Bu dönemde toplam yatırımları 10,9 milyar TL'yi bulan firmanın abone sayısı 16,8 milyon oldu. Senelik gelir seviyesi 3,7 milyar TL'yi görürken piyasa payı da yüzde 27,1'e çıktı.
Vodafone Türkiye'nin 2010-2011 bilançosu basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. Firmanın geride bıraktığı 5 senenin de değerlendirildiği toplantı gazeteciler tarafından ilgiyle izlendi.
Müşteriye odaklanan firma, en çok tavsiye edilen ve numara taşımada en çok tercih edilen operatör unvanını korudu. Kuruluşunun 5'inci senesinde Vodafone Grubu içerisinde ciro ve abone sayısında 8'incilik abone başı dakika kullanımında ise 3'üncülük elde ederek önemli bir başarı elde etti.
Basın toplantısında söz alan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, müşteri memnuniyetine ve inovasyona odaklı faaliyetleri ile teknolojik yatırımlarının sonuçlarını almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Şirketin 2010-2011'i güçlü ve karlı bir büyümeyle tamamladığını vurgulayan Timuray, "Alınan sonuçlar güçlü ve istikrarlı performansımızı yeni döneme taşıdığımıza işaret ediyor. Önümüzdeki 5 sene ve ötesinde müşterilerimizin güvenine layık olmak ve Türkiye'ye daha fazla değer yaratmak adına daha fazla gayret edeceğiz. Gelinen aşamada başarımız, gelecek için omuzlarımıza daha fazla sorumluluk yüklüyor." dedi. Timuray, şunları kaydetti:
"Göreve ilk geldiğimiz günden itibaren müşterimizi faaliyetlerimizin odağına koyduk. Daha iyi şartlarda, daha iyi ürün ve hizmetler sunmak adına sektörde birçok yeniliğin öncüsü olduk. Özellikle numara taşıma, 3G, kontörden kuruşa geçiş gibi tüketicilerin faydasına olan tüm gelişmelerin en büyük destekçisi olduk. 1 TL'ye ilk operatör markalı akıllı telefon, memnun kalmazsanız paranız iade, Süper İnternet gibi 5 sene önce hayal bile edilemeyecek uygulamaları ilk defa müşterilerimizin faydasına sunduk. Herkese, her yerde, her an mobil internet felsefemizle örtüşen bu yeniliklerimiz, internetin demokratikleşmesi adına devrim adımlar oldu. Teknolojik yatırımlarımız kadar büyük bir ciddiyetle devam ettirdiğimiz sosyal yatırımlarımızla topluma sunduğumuz faydalardan gurur duymaktayız. Tüm bu çabalarımız ve faaliyetlerimizin karşılığında bizi Türkiye'nin ve Vodafone Grubu'nun en süratli büyüyen operatörü unvanına layık gören 81 ildeki Vodafone Türkiye çalışanlarına, bayilerine, tedarikçilerine ve tüm iş ortaklarına teşekkürü borç bilirim."
Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao da yazılı mesajında Türkiye'de elde edilen başarıdan çok etkilendiklerini belirtti. Colao, "Türkiye'deki müşterilerimize daha rekabetçi bir ortamda, daha uygun maliyetlerle, daha iyi ürün ve hizmet alabileceklerini faaliyetlerimizle kanıtladık, nihayetinde piyasa payımızı artırmayı başardık." ifadesini kullandı. Colao, şöyle devam etti:
"Bu başarıyı getiren başta Serpil Timuray öncülüğündeki ekibi ve tüm Vodafone Türkiye elemanlarını kutluyorum. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Bir diğer gurur kaynağımız ise 5 sene içerisinde Türkiye'ye yaptığımız yatırım miktarının fazlalığıdır. Yatırımlarımıza devam edeceğimiz önümüzdeki 5 seneyi yeni bir başarı öyküsüne dönüştürmek için ilk adımı
attığımız bu önemli günde, Türkiye'de faaliyete başladığımız ilk günden bu yana bizlerden ve markamızdan güveni ile desteğini esirgemeyen Türk tüketicisine teşekkürlerimi sunarım."
Geniş katılımlı toplantı Vodafone Türkiye yönetiminin kuruluş yıldönümü pastasını kesmesi ile sona erdi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA