25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Facebook'ta sinema keyfi! - 10:08

Facebook Warner Bros'la anlaştı internetten film kiralayacak.


Sosyal ağlar sınır tanımıyor. Her gün birbirinden ilginç gelişmelere sahne olduğumuz internet mecrasında dev bir otaklık için düğmeye basıldı.

Dünya çapında 600 milyon kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD'li film yapım şirketi Warner Bros ile imzaladığı anlaşma ile artık online film mağazası olarak da hizmet verecek.

Online film kiralama hizmetinin, internetin potansiyeli en yüksek gelir modellerinden biri olduğu ve son yıllarda bu alanın hızla büyüdüğü belirtiliyor. Netflix gibi önemli servislerin yanında Youtube'un film kiralama hizmeti Youtube.com/Store'u kullanıma açması ve Amazon'un LoveFilm'i satın alarak Avrupa'ya yönelmesi bu alanda önemli adım olarak belirtiliyor. Facebook'un Warner Bros gibi önemli bir ortakla işe başlamasının avantaj sağlayacağı kaydedildi.

Film izlemek isteyenler ücret ödeyerek filmi kiralayacak. Bu uygulamanın, yeni filmlerin DVD'sinin piyasaya çıkmasından 6 ay önce yapılacağı bu nedenle film kiralamanın 30 dolar civarında olacağı iddia ediliyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA