24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Japonya'da deprem video çekimi - 16:10

Japonya'da deprem meydana geldi. Japonya'da deprem olduğu anda televizyonlar canlı yayına bağlandı. Japonya'da deprem haberleri ilk sıralara oturdu.


HABER AKTÜEL - Japonya'da deprem oldu, dünya ayaklandı. Japonya'da deprem olması bütün dünyadaki hareketliliği artırdı. Televizyon haberleri "Japonya'da deprem" haberlerine ayırdı bültenlerini. Gazeteler manşetlerini "Japonya'da deprem" haberleriyle doldurdu. Depremin şiddeti bugün yapılan yeni hesaplamalarda 9.0 olarak açıklandı. Ölü sayısı 1800 kişi olarak tespit edildi. 1200 kişiden ise halen haber alınamadığı ifade edildi. DEPREM GÖRÜNTÜLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Çünkü dünyanın teknoloji üssü Japonya, bir güne deprem ve tsunami felaketi ile uyandı. Tsunami Japonya'yla da kalmadı, Filipinlerden Amerika Birleşik Devletleri'ne kadar bir çok ülkede kırmızı alarm verildi.Japonya'da deprem, tsunami olmasına sebep oldu. Tsunami ile taşan okyanus suları ülkenin önemli bir bölümünü sular altında bıraktı. Sele dönüşen sular önüne ne gelirse götürdü. Arabalar, kamyonlar, tırlar hatta kocaman apartmanlar plastikten yapılmış bir oyuncak gibi sular üzerinde yürüdü.

Japonya'da deprem haberleri turistik gezi ve iş gezileri için yurtdışında bulunan vatandaşları da panikletti. Deprem ve tsunaminin olduğu esnada Türkiye'de olan Japon turistler, deprem haberlerini endişe ve merakla izledi.

İşte o korkunç görüntüler:Japonya'da meydana gelen deprem sonrasındaki tsunamide taşan sular yüzlerce vatandaşın sular altında kalmasına neden oldu. 300 kadar kişinin cesedi sahillere vurdu. Binlerce kişinin ise kaybolduğu iddia ediliyor.

Dünyanın büyük bir korku ile izlediği Japonya'da, artçı depremlerin devam etmesi bekleniyor. Japonya hükümet sözcüsü, Japonya'nın maruz kaldığı felaketin boyutlarının çok üst seviyelerde olduğunun, ölü sayısının artmasını beklediklerinin altını çizdi.9.0 şiddetindeki depremin dünyada çok az rastlanabilecek bir doğa felaketi olduğu belirtiliyor. Amatör kameraların ve güvenlik kameralarının çektiği görüntülerde depremin şiddeti gözler önüne seriliyor. Tsunami felaketinin görüntüleri ise tüyleri diken diken ediyor. Tüm dünyanın canlı yayından izlediği Tsunami görüntüleri dünyayı resmen ayağa kaldırdı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA