21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Japonya tsunami 2011 video görüntüsü haberi haberaktuel.com'da (Manşet) - 19:40

Japonya'da deprem meydana geldi. Japonya tsunami ile sular altında kaldı. Japonya'da deprem ve Japonya tsunami haberleri ayrıntıları:


Japonya'da deprem oldu, dünya ayaklandı. Japonya'da deprem olması bütün dünyayı harekete geçirdi. "Japonya'da deprem" haberleri bütün dünyanın gündemine birinci haber olarak oturdu. Depremin şiddeti bugün yapılan yeni hesaplamalarda 9.0 olarak açıklandı. Ölü sayısı 1800 kişi olarak tespit edildi. 1200 kişiden ise halen haber alınamadığı ifade edildi. DEPREM GÖRÜNTÜLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Dünya, Cuma gününe Japonya'dan gelen felaket haberiyle başladı. Japonya'nın kuzeyinde denizde 9.0 ile 140 yıldır ülkede ölçülen en büyük deprem meydana geldi. Depremde resmi rakamlara göre 100'lerce kişi hayatını kaybetti. (Japonya'da deprem görüntüleri ve Japonya tsunami görüntüleri aşağıdan izlenebilir.)

Japonya"da meydana gelen 9,0 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar yaklaşık 400 kişi öldü, yüzlerce kişi kayıp, Ölü sayısının çok artmasından endişe ediliyor.

japonya-deprem-tsunami.jpg

Şiddetli deprem ülkede büyük maddi hasara da yol açtı. Japonya'da depremde adeta yer yerinden oynadı. Çok sayıda ev dev dalgaların neden olduğu çamura gömüldü. Araçlar ve binalardan kopan parçalar, depremin merkez üssüne yakın kırsal alanlara sürüklendi. Başkent Tokyo"nun İşiyara bölgesinde bulunan bir petrol rafinerisinde yangın çıktı.Tokyo"nun merkezinde, 600 üniversite öğrencisinin diploma aldığı sırada bina çöktü, çok sayıda kişi yaralandı. Tokyo"da 6, depremden etkilenen bölgede toplam 80 yangın çıktı. Tokyo ve çevresinde 4,4 milyon ev elektriksiz kaldı. Japonya genelinde demiryolu, havayolu ve karayolu ulaşımı durdu. Tokyo"da milyonlarca kişi evine gidemedi. Sendai Havaalanı pisti sular altında kaldı.Kimse Yok Mu Derneği"nin Japonya Temsilcisi Barış Aruk"ın başkanlığında Japonya"da bulunan gönüllüler afet bölgesi Sendai"de hasar tespiti ve ilk yardım çalışmalarına başladılar.Derneğin acil operasyonlar müdürü Atıf Ulusoy, çalışmalara daha haberi alır almaz başladıklarını belirtti.

Japonya hükümetinin sözcüsü Yukio Edano, ülkenin kuzey doğusunda etkili olan deprem ve tsunami felaketinde can kaybının çok ciddi boyutlarda olduğunu söyledi.Japonya Savunma Bakanlığı, meydana gelen 9,0 büyüklüğündeki deprem ve tsunami sonucu Fukushima bölgesinde bin 800 evin yıkıldığını bildirdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA