23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

YGS giriş yerleri - YGS giriş belgesi 2011 ve şartları burada (Tıkla) - 22:10

YGS giriş yerleri açıklandı. YGS giriş yerleri belgesi bu sayfada! Tıklayın, YGS giriş yerleri sorgulaması yapın! İşte YGS giriş yerleri!


Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 27 Mart 2011 tarihinde yapılacak ve ÖSYM tarafından açıklanan YGS giriş belgesi ile adayların YGS giriş yerleri ve YGS sınav yerleri de belli oldu. Adaylar TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ais.osym.gov.tr adresinden online sorgulama sistemi ile YGS sınav giriş belgelerini açabilir ve YGS sınav giriş yerlerini öğrenebilirler. YGS sınav belgesi adaylara posta yoluyla gönderilmeyecek ve Aday İşlemleri Merkezi tarafından internet üzerinden öğrenilebilecek.

SINAVA GİRİŞ YERİ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYIN

ygs-giris-yerleri-belgeleri-2011.jpg

YGS sınavına girecek öğrenciler, sınav giriş belgelerini internet üzerinden görebilecekler ve bu belgede adayların sınava gireceği merkez, bina ve salon bilgileri ile fotoğrafları bulunuyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre adayların bu belgenin siyah beyaz yada renkli bir çıktısını almaları ve YGS sınavı günü bu belgeyi yanlanrında bulundurmaları gerekiyor. Aksi takdirde sınava alınmayacaklar. ÖSYM 2011 YGS sınav belgeis duyurusunda ise adayların daha önceden sınav giriş yerini kontrol etmesi ve görmesi tavsiye ediliyor.

Şifresi olmayan adaylar;

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

YGS sınav tarihi ve saati

ÖSYM 2011 YGS sınavı 27 Mart 2011 tarihinde yapılacak. Sabah saat 10:00'da başlayacak sınavda adayların süresi ise 160 dakika. Adayların kimlik kontrol ve güvenlik noktalarından geçmeleri için saat 9:00'da sınav yerlerinde hazır bulunmaları gerekiyor.ÖSYM'nin geçtiğimiz yıl açıkladığı yeni güvenlik önlemleri ise bu sınavda da geçerli olacak.

YGS Sonuçları Nasıl kullanılacak?

YGS"de en az bir puan türünde 140 ve üzeri puanı olmayan adayların; YGS puanları ile bir yükseköğretim programını tercih etme (Sınavsız Geçiş hakkı olanlar hariç) ve LYS"lere girme hakları bulunmamaktadır. YGS puanlarından 140"ın altında olanlar için ilgili yerleştirme puanı (Y-YGS) hesaplanmayacaktır. YGS"de 140.000-179.999 arası puan alan adaylar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarıı tercih edebileceklerdir. Bu adaylarýn LYS"lere girme hakları bulunmamaktadır.

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, LYS"lere girme hakkı kazanacaktır. YGS"de 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebileceklerdir. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için de YGS puanlarından en az
birinin 140 ve üzeri olması gerekir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA