19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

7. İzmir Uluslararası Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali başlıyor - 14:59

7. İzmir Uluslararası Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali başlıyor.
7. İzmir Uluslararası Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali başlıyor. "Dünyanın gözü kulağı İzmir'de olacak İzmir'i tanımayan kalmayacak" sloganıyla 29 Mayıs-1 Haziran 2011 arasında yapılacak festival, şehrin tarihi, turizmi ve kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.
İzmir Balkan Ülkeleri Arası Ticari ve Kültürel Organizasyonlar Geliştirme Derneği (İZBA) ile İzmir Kuaförler, Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Odası'nın ortaklaşa düzenlediği festivalin sponsorluğunu ise başta İzmir Büyükşehir ve Konak belediyeleri olmak üzere Ege FMS, Egebella, Loreal-Matrix, Kopaş Kozmetik ve Filiz Çelik üstlendi. İsmet İnönü Kültür Merkezi ve Menderes İZBA Festival Alanı'nda aynı anda başlayacak festivale, çoğunluğu Türk cumhuriyetleri ve Ortadoğu'dan 13 ülke katılıyor. İzmir'in tanıtımı için 2. Avrasya Satranç Turnuvası, yemek yarışmaları ve tanıtımlarıyla kuaför gösterilenin ağırlıkta olacağı festival etkinliklerinde tarihi, turistik ve kültürel mekanlarla folklor, müzik ve eğlence kültürü yaşatılacak, haberler, görüntü ve sahne sanatlarıyla da desteklenecek. Tamamı halka açık olacak festivale, çeşitli illerden 15 odanın yanısıra Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve siyasi partilerin İzmir milletvekillerinin de katılması bekleniyor.
Başkanlığını Kuaförler Odası Başkanı Sezai Apaydın ve İZBA Başkanı Nihat Sözeri'nin birlikte yürüteceği festivalde, yaklaşık 250 gönüllü çalışacak. Sponsorlarının Altın Saat Kulesi ile ödüllendirileceği festivalin etkinlikleri İngilizce, Rusça ve Farsça haberlerle dünyaya duyurulacak. Ayrıca İzmir'in dünyaya tanıtılmasına katkı sağlamış basın kuruluşlarına kupa verilecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA