16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bursa Kitap Fuarı'nda çocuk kitaplarına büyük ilgi - 09:45

Bursa'da düzenlenen 9'uncu Kitap Fuarı'nda çocuk kitapları büyük ilgi görüyor.
Bursa'da düzenlenen 9'uncu Kitap Fuarı'nda çocuk kitapları büyük ilgi görüyor. 225 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda vatandaşlar çocuk kitaplarına büyük ilgi gösteriyor.

Aileleri ile birlikte fuara gelen minikler, özellikle masal kitaplarına ilgi gösterirken, aileler ise daha çok eğitici kitapları tercih ediyor. Anasınıfından başlamak üzere orta öğretim okullarına yönelik çocuk kitaplarına büyük ilgi var. Fuar dolayısı ile fiyatlarda yüzde 30'lara kadar indirim yapan firmalar ise olumsuz hava şartlarına rağmen gösterilen ilgiden memnun. Hemen hemen geçen seneki fiyatlarla satılan kitaplar, 1 ila 6 lira arasında vatandaşa sunuluyor.

Fuara katılan Yumurcak Yayınları'ndan Mustafa Doğru, Bursa Kitap Fuarı'na her sene katıldıklarını belirterek, "Fuara, her sene artarak gelen bir ilgi var. İnsanlar çoluk çocukları ile fuara geliyor. Biz de Yumurcak Dünyası olarak anasınıfları ve okul öncesine yönelik kitapları çıkarıyoruz. Daha çok karton kitaplar satılıyor. Çocuklara ilk kavramları öğretecek kitaplarımız da büyük ilgi görüyor. Fiyatlar konusunda da bir artış yok, geçen sene ile aynı. Liste fiyatlarından yüzde 30'lara kadar indirim yapıyoruz. 1 liradan başlayan fiyatlar 6 liraya kadar çıkıyor." dedi.

Fuara 16 yayınevi ve yaklaşık 3 bin 500 kitap ile katılan Kaynak Holding satış temsilcileri de gösterilen ilgiden memnun. Satış Temsilcisi Tahsin Ülker, "Kaynak Holding olarak 16 yayınevi ve 3 bin 500 kitap ile fuara katılarak Bursalılara hizmet vermeye geldik. Geçen seneye göre her sene ilgi artıyor. Satışlarımız da o derece artıyor. 7'den 70'e ilgi çok büyük. Hafta sonları daha çok çocuk kitapları ağırlıkta satılıyor. Diğer günlerde ise bunun yanı sıra, eğitim kitapları da yoğun ilgi görüyor." şeklinde konuştu. Tahsin Ülker, çocuk kitaplarında genelde hikaye ve okul tarzı eğitim tarzı kitapların satıldığını, fiyatların ise 1 ila 8 TL arasında değiştiğini sözlerine ekledi.

Bursa Kitap Fuarı'na katılan Zambak Yayınları'nda çocuk kitapları büyük ilgi görüyor. Zambak yayınları satış temsilcisi de ilgiden memnun olduklarını belirterek, şöyle dedi:
"Bu yıl ilgi oldukça fazla. Elektronik yayıncılık da öğrenci ve öğretmenlerin büyük ilgisini çekiyor. Şu anda çocuk kitaplarının yanı sıra test kitapları, yaprak test kitapları ve hücreleme kitapları çok satıyor. Fiyatlar hemen hemen aynı. Bu yıl yüzde 25 indirim yapıyoruz. Bundan dolayı vatandaşların büyük ilgisi var. Fuardan memnunuz."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA