16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İbrahim Erkal, Başbakan'ın Erzurum'a gelmesini bekliyor - 17:10

Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu'nun davetlisi olarak İzmir'e gelen Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a methiye yazdığını ve bir programda kendisine okuyacağını söyledi.
Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu'nun davetlisi olarak İzmir'e gelen Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a methiye yazdığını ve bir programda kendisine okuyacağını söyledi. Erkal, bunun için Erdoğan'ın Erzurum'a gelmesini bekleyeceğini belirterek, "Orada yüzüne okuyacağım." dedi. Alvarlı Mehmet Efe Hazretleri için de yeni bir albüm hazırladığını ifade eden Erkal, bu sene yapılacak külliye açılışına yetiştireceğini söyledi.
    Aydın'daki bazı faaliyetlere katılmak için gelen Erkal, Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı Muzaffer Okumuş'a misafir oldu.
    Türk müziği ağırlıklı çalışmaları olduğunu anlatan Erkal, "Erzurum'dan 'Hani Yaylam' adlı eseri, önceden bir arkadaşımla okumuştum. Şimdi de kendimiz okuyoruz. Kırşehir'den bir türkü ve bir de Mardin'den eser var. Türk müziğini geliştirecek bir şeyler yapıyoruz. Her şeyden önce amacımız, eskiden olan musiki cemiyetlerinin oluşumunu tekrar sağlamak. Kahvehane kültüründen bahsediyoruz, eskiden kıraathaneydi. İşte öyle yerler açabilirsek, gençlerimizi öyle yerlere çekebilirsek iyi olacak. Buna da başkaları prim vermeli, sponsor olmalı." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA