21 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Osmaniye'de musiki konseri verildi - 11:11

Osmaniye Neva Musiki Cemiyeti'nin ikinci geleneksel bahar konseri Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlendi.
Osmaniye Neva Musiki Cemiyeti'nin ikinci geleneksel bahar konseri Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlendi.
Konser öncesinde konuşan Neva Musiki Derneği Başkanı Nazım Günay, "Osmaniye'deki kültür alanındaki gelişmelere bir tuğla da biz koymak istedik. Türk musikisinin unutulmasına meydan vermemek, yozlaşmasına engel olmak, insanlarımıza, özellikle gençlerimize, Türk Musikisini tanıtmak için elimizden gelen tüm çabayı gösterdik. Derneğimizin bu duruma gelmesinde emeği olan herkese, konserimizin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza teşekkür ediyorum."diye konuştu. Nazım Günay'ın konuşmasının ardından sponsorlara plaket verildi.
Plaket takdiminin ardından başlayan konserde Hüseyni, Saba, Acemaşiran ve Kürdîlihicazkâr makamından eserler şef Cevdet Cömertpay yönetiminde seslendirildi. 29 eserin koro ve solo olarak seslendirildiği konser musiki severlerin coşkulu alkışları ile son buldu.
Konser sonunda şef Cevdet Cömerpay ve koro üyelerine çiçek veren Vali Celalettin Cerrah, dinleyicilere müzik ziyafeti veren cemiyet üyelerine teşekkür ederek "İlimizde 2 yıldan bu yana var olan Osmaniye Neva Musiki Cemiyeti'mizin konserlerini daha önce izleme fırsatım olmamıştı. Bu gece koromuzun seslendirdiği güzel eserleri dinlemek kısmet oldu. İnşallah bundan sonra bu güzel konserleri hep birlikte yeniden izleme fırsatı buluruz. Koro şefimize, koro üyelerimize ve bu konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.
Konsere Vali Celalettin Cerrah, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Osman Erkol, Vali Yardımcıları Hüseyin Doğan, Ali Çağlar, Hayrettin Çiftçi, Mehmet Sadık Tunç, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve çok sayıda musiki sever katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA