21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yaptığı resimleri gerçeğinden ayırt etmek zor - 17:48

Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Hüyük köyünde yaşayan ressam Seyfettin Soysal'ın yaptığı resimler gerçeğinden ayırt edilmiyor.
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Hüyük köyünde yaşayan ressam Seyfettin Soysal'ın yaptığı resimler gerçeğinden ayırt edilmiyor. Görenlerin ilgisini çeken resimleri yakın bir zamanda sergileyeceğini söyleyen Soysal, senenin bir bölümünü geçirdiği Hollanda'da resim dersleri de verdiğini söyledi.
    Ressam Seyfettin Soysal, yılın ilk yarısını Hollanda'da geçirirken ikinci yarısını baba ocağı Hüyük köyünde geçiriyor. Soysal'ın stüdyoya çevirdiği evinde bulunan ve gerçeğinden ayırt edilmeyen resimler dikkat çekiyor. Hollanda'da restoran işlettiğini ve boş zamanlarında resim yapmaktan büyük zevk aldığını kaydeden Soysal, resme olan ilgisinin çocukluğundan itibaren devam ettiğini belirtti.
    Soysal, "Resim yapmaya sanat galerilerinde gezerken, oralarda dersler alarak başladım. Kısa bir sürede yeteneğimi fark eden hocalarım 'Artık sana öğreteceğimiz bir şey kalmadı.' dedi. Ben de elime aldığım kalem, kâğıt ve fırçayla resme başladım. Resim yapmak benim için çok farklı bir zevk, bunu anlatmam imkânsız." dedi.
Ressam ve ozan arkadaşlarıyla Şarkışla Ressamlar ve Ozanlar Derneği'ni kurmak için çalışma başlattığını kaydeden Soysal, yakın bir zamanda açacağı sergiyle eserlerini halkla buluşturacağını sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA