24 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Yazar Haylamaz'ın 'Bizim Firavun' kitabı ilk kez Bursa okuruyla buluştu - 16:41

Gazeteci-Yazar Reşit Haylamaz, bugün piyasaya yeni çıkan kitabı 'Bizim Firavun'u ilk kez Bursalı okurları için imzaladı.
Gazeteci-Yazar Reşit Haylamaz, bugün piyasaya yeni çıkan kitabı 'Bizim Firavun'u ilk kez Bursalı okurları için imzaladı.
    Bursa Kitap Fuarı'nda Kaynak Yayınları standında okuyucularıyla buluşan Haylamaz, Bursalıların ve özellikle gençlerin kitaba gösterdiği ilginin kendisini memnun ettiğini belirtti.
    Bursalıların fuara çok büyük bir ilgi gösterdiğine şahit olduğunu belirten Haylamaz, gençlerin kitaba verdiği ehemmiyetin kendilerini gelecek adına ümitlendirdiğini söyledi. Bursalılara gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür eden Haylamaz, "Bursa'nın geleceğinde 'hayat var' görünüyor." dedi.

"EBU CEHİL'İN HAYATINDAN GÜNÜMÜZE BAKMAK"
Kitabı hakkında bilgi veren Reşit Haylamaz, "Bizim Firavun, bu gün piyasaya yeni çıktı. Günümüzün problemlerinden hareketle Saadet Asrı'nda yaşayan bir şahsın hayatını irdelemeye matuf bir kitap. Biraz ironi var içinde. İşin temelinde insan olduğu için tepkilerde de değişkenliğin olmadığını ifade eden güzel bir örnek." şeklinde konuştu.
    Kitabın daha çok Ebu Cehil'in hayatından bahsettiğini anlatan Haylamaz, şöyle devam etti: "Ancak her insanın nefsinden, daha dar alandan başlayarak en geniş alana kadar nazarına gelen, gönlüne doğan, ya da zihninde tebellür eden birçok olay, belki Firavun'un aynı zamanda ipuçlarını veriyor. Günümüzdeki bazı hadiseleri daha farklı algılayabilmek için ve günümüzdeki bazı hadiselerin içinden de Saadet'i algılayabilmek için önemli bir kitap."
    Gösterilen ilginin de kendisini memnun ettiğinin altını çizen Dr. Reşit Haylamaz, sözlerini şöyle tamamladı: "Bizim Firavun ismini vermemizin sebebi biraz da bu idi. Efendimiz (sav), her ümmetin bir Firavun'u olduğu ve bu ümmetin Firavun'unun da Ebu Cehil olduğunu ifade ediyor. Ebu Cehil'in hayatından bu günkü aktif ekranlarda gözümüze ilişen, gazetelerde görüp okuduğumuz gündelik haberlerin içinden o gün yaşananlar ve bu gün yaşananların arasındaki paralellikleri fark etme adına nazarlarımızı yönlendiren bir kitap inşallah hedefine ulaşır."


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA