17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İbrahim Tatlıses, 'Milletvekilliği için' AK Parti'ye zarf attı! - 08:58

'8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sebebiyle düzenlenen yemeğin konuğu ünlü türkücü İbrahim Tatlıses oldu.


AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' sebebiyle düzenlenen yemeğin konuğu ünlü türkücü İbrahim Tatlıses oldu. Kadına uygulanan şiddetten nefret ettiğini söyleyen Tatlıses, "Kadına şiddet uygulayan insan aciz, zavallı insandır. Adamlığı oturmamıştır. Ya içkilidir ya haplıdır" dedi.

Siyasete yönelik mesajlar da veren Tatlıses, AK Parti'den milletvekilliği için yeşil ışık yaktı. Bu dönem bağımsız ya da iktidar partisinden yüzde bin Meclis'te olacağını iddia eden Tatlıses, "Hayatım boyunca muhalefet olmayı sevmedim. Muhalefeti hiç sevmem. İktidar partisi olursa onun yanında yürümek isterim" diye konuştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Sipari Restoran'da düzenlenen yemekli toplantıya 400'e yakın partili kadın katıldı. Toplantı, 'Birbirimizi farklılıklarımızla sevelim' sloganıyla başladı.

İbrahim Tatlıses, AK Partili kadınların daveti üzerine hiçbir ücret almadan İzmir'e gelerek toplantının konuşmacısı oldu. Türküleri yerine sözleriyle yemeğe damgasını vuran Tatlıses, kendisini kadın düşmanı ilan edenlere İzmir'den yanıt verdi. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan Tatlıses, 1985 yılında Perihan Savaş'la yaşadığı olayın ardından kadın düşmanı ilan edildiğini söyledi. Tatlıses, "Bazı feminist hanımlarımız, köşe yazarları var. Leb demeden leblebiyi anlamayan. İbrahim Tatlıses'i masaya yatırıp ütülemeden makasları eline alıp kıtır kıtır kesen köşe yazarlarına sesleniyorum. Kumaşın ne olduğunu bilmiyorsunuz. Halep'te mi, Urfa'da mı, İstanbul'da mı dokundum bilmiyorsunuz, ama makası elinize alıp kesiyorsunuz. Beni ne kadar tanırsın. Eline kalem alınca benim hakkımda ahkam kesmek çok kolay. 1985'te cehalet mi gençlik mi tahrik mi diyeyim Perihan Hanım'la (Savaş) bir olay yaşadık. Çocuğumun annesidir halen de göz bebeğimdir. Buna ne kadar inanırsınız bilmem ama ben hayatım boyunca yalan konuşmadım. Yalan söyleyeni de sevmem. O olayı aldılar, abarttılar, büyüttüler. 26 yıl gibi bir zaman geçti hala oradayız. Ben Urfa'dan İstanbul'a geldim onlar hala Antep'i geçemediler. Sokakta ya da bir toplantıda bir kadına ne sarkıntılık ne hakaret ettim ne de kaba konuştum. Kadınsız bir dünya zaten düşünemem. Kadınlara saygı duydum ve kadını severim. Kadın bizim yıldızımız, başımızın tacı, evimizin çiçeği bahçemizin gülüdür. Kadına şiddet uygulayan insan aciz ve zavallıdır" ifadelerini kullandı.

Kendisi için, 'İbrahim Tatlıses kadın düşmanı' dendiğini hatırlatan Tatlıses, "Ben nerede ne yaptım da bu çamuru bana bulaştırdılar. Benim kadar kadına düşkün var mı? Bacılarımı kızlarımı sokakta mı bıraktım ki. Hepsinin altlarında arabaları, evleri, yiyecekleri bir lokma ekmekleri var. Ailemde dört kız kardeşim, altı kız torunum, üç de kendi kızım var. Kadına düşman bir insan kadını yok sayan bir insan kendi hayatını yaşar ama ben kendim için bir saat bile ayırmadım" şeklinde konuştu.
8 Mart nedeniyle düzenlenen toplantıya çağrılmasının ardından keyifle geldiğini ve ilk kez böyle bir yerde konuşma yaptığını ifade eden Tatlıses, kendisini kadın düşmanı olarak gören çok sayıda kişiye seslenerek, "Hayatım boyunca böyle bir düşmanlığım olmadı" diye konuştu.

"KADINA HAKARET ETTİĞİMDE ANAMA HAKARET ETMİŞ OLURUM"
Hayatında en çok değer verdiği kişinin annesi olduğunun altını çizen Tatlıses, "Ben kadına hakaret ettiğimde anama hakaret etmiş olurum. Anamı gerçekten çok severim. Yokluk zamanımızda bizi nasıl büyüttüğünü bilirim. Anasına hakaret eden insandan nefret ederim" diye konuştu.

Kadın haklarını savunanlara da göndermede bulunan Tatlıses, "Adana'da 39 yerinden bıçaklandı ona sahip çıkmadınız, kocası tarafından kurşunlandı ona sahip çıkmadınız. Bu kadın televizyonda görünecek diye onun arkasına geçtiniz. Bu nasıl hak savunmadır. İbrahim Tatlıses'i yatırdınız, 'Kadın düşmanı'. Benim kadar kadına düşkün bir kadın var mı? Anasına, kızına, bacına düşkün" dedi. Münevver Karabulut'un öldürülmesine çok üzüldüğünü de ifade eden İbrahim Tatlıses, "Mesela ben Münevver olayında, Allah göstermesin o çocuk İdo olsaydı kendi ellerimle götürür teslim ederdim. Zaten İdo'nun olması da mümkün değil. Ben onu öyle yetiştirmedim" diye konuştu.

"İKTİDAR PARTİSİNİN YANINDA OLMAK İSTERİM"
AK Partili kadınların davetlisi olarak İzmir'e gelen Tatlıses, siyasete yönelik mesajlar da verdi. AK Parti'den milletvekilliği için yeşil ışık yakan Tatlıses, "Hayatım boyunca muhalefet olmayı sevmedim. Muhalefeti hiç sevmem. İktidar partisi olursa onun yanında yürümek isterim" dedi.

Muhalefetin görevinin iktidara destek olduğunu ancak Türkiye'de hep köstek olunduğunun altını çizen Tatlıses, vatandaş, halk olarak Başbakan ve muhalefet liderlerini birarada görmek istediklerini ancak kendilerinin sürekli birbirlerine salladıklarını belirtti. Tatlıses, "Muhalefet muhalefetliğini, iktidar iktidarlığını bilecek. Herşey Türkiye Cumhuriyeti için değil mi?" diye sordu. AK Partili kadınların davetlisi olarak geldiğini ancak bulun AK Parti'den aday olacağım anlamına gelmeyeceğini de kaydeden Tatlıses, bağımsız ya da iktidar partisinden aday olduğu taktirde yüzde bin Meclise gireceğini ileri sürdü.

"DEVLETTEN MAAŞ ALMAYACAĞIM"
Sığınma evi isteyen bir kadına milletvekili olması durumunda bunu gerçekleştirme sözü veren Tatlıses, "Bağımsız da girsem kim Başbakansa ondan halk için yalvar yakar isteyeceğim" şeklinde konuştu.

Bazı bağımsız milletvekillerinin mazbatayı aldıktan sonra maaşını alıp keyif yaptığını savunan Tatlıses, kendisinin maaşa ihtiyacının olmadığını, milletvekili olması durumunda devlettin verdiği maaşı almayarak bağışlayacağını vurguladı. Tatlıses, konuşmasının ardından İstanbul'a dönmek için toplantıdan ayrıldı. Daha sonra kadınlar, AK Parti'den milletvekilliği için aday adayı olmayı düşünen transeksüel şarkıcı Almina Can'ın şarkılarıyla eğlendi.

Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA