24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Adalet Bakanlığı'nda kritik iki atama yapıldı!

Boş olan Bakanlık Yüksek Müşavirliğine, Kenan Özdemir ve Yüksel Hız getirildi.


YARGI krizi ve yeniden yargılama tartışmaları sürerken, kendi ekibini kurmak için harekete geçen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ iki kritik atama daha yaptı.

Kritik birimlerin bağlı bulunduğu Müsteşar Yardımcıları Kenan Özdemir ve Yüksel Hız pasif bir görev olan Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği'ne atandılar. Atama kararları jet hızıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı. Atama kararlarına göre, açık bulunan Bakanlık Yüksek Müşavirliğine, Müsteşar Yardımcısı Kenan Özdemir ve Yüksel Hız getirildi.

ÖNCE MÜSTEŞARINI ATAMIŞTI
Bakan Bozdağ, Adalet Bakanlığı'nda ilk kritik atamayı ise HSYK'nın da üyesi olan Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı için yapmıştı. Bozdağ, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı'na Kenan İpek'i atamıştı. İpek bu atamayla anayasa gereği HSYK üyesi de oldu.

KARDEŞİNİ DE PASİF GÖREVE ATADI
Bozdağ'ın bir diğer önemli ataması da kardeşiyle ilgili tasarrufuydu.  Bozdağ, kardeşini de etik gerekçelerle aynı şekilde pasif göreve atamıştı .Bozdağ kardeşi Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Ünal Bozdağ"ı  da Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği"ne getirmişti.  Bozdağ, Adalet Bakanlığı binasındaki geniş odasını boşalttı, sekreterini ve makam aracını bıraktı. Sıhhiye İlkiz Sokak"taki Adalet Bakanlığı Ek Binası'nda çok daha küçük bir odada sekretersiz çalışmaya başladı. Ancak, birinci sınıf hakim olan Ünal Bozdağ"ın özlük hakları ve maaşı aynı kaldı. 

MİLLİYET

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA