18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Adana'da silahlı çete operasyonu: 22 gözaltı - 15:35

Adana'da yapılan operasyonda 2 ayrı silahlı çete çökertilirken, 22 zanlı gözaltına alındı.
Adana'da yapılan operasyonda 2 ayrı silahlı çete çökertilirken, 22 zanlı gözaltına alındı.
    Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, şikâyet üzerine yaklaşık bir buçuk yıldır S.Y. ve A.E.G. liderliğindeki iki çeteyi takibe aldı. Kentte 'tehdit, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, silahlı saldırı, ev ve işyeri kurşunlama, darp, zorla araca el koyma' gibi 19 ayrı suça karıştıkları tespit edilen şüphelilerin aynı zamanda terör örgütü adına para toplamaya çalıştıkları belirlendi.
    Menfaat çatışması nedeniyle kimi zaman karşı karşıya gelen iki organize çetenin 'bir çocuk kaçırma olayında' karşı tarafın erkeklerine 'etek giydirme, el öptürme' şeklinde isteklerde bulunduğu açıklandı.
    Aralarında kadınların da yer aldığı şebekede bir bayanın varlıklı işadamı eski kayınbabasından para alabilmek için örgütle işbirliği yaptığı kaydedildi. Kendisine çete üyeleri tarafından 'rehin alındığı' süsü verdiği ileri süren kadının 2 milyon TL'yi örgüte vermek üzere 5 milyon TL fidye istediği öne sürüldü. Kadın iddiaları kabul etmedi. 22 zanlı emniyet müdürlüğünde ifadeleri alındıktan sonra sıkı güvenlik tedbirleri altında Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA