22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Adıyaman Valisi Sodan: Dünyanın en zor işi çocukların eğitimidir - 18:14

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, "Dünyanın en zor işi çocukların eğitimidir.
Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, "Dünyanın en zor işi çocukların eğitimidir. Bilinçli anne ve babalar olursa çocuklarına şefkat ve sevgi ile yaklaşır. Böyle olunca öğrencilerin başarılı olmaları için hiçbir engel kalmaz." dedi.
Adıyaman'da 'Bilinçli Ebeveyn, Aydınlık Gelecek Projesi'nin tanıtımı yapıldı. Özellikle Kız Çocuklarının Okullaştırılmasının Arttırılması Hibe Programı kapsamında hazırlanan projenin
tanıtımı Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği salonunda gerçekleştirildi. Vali Ramazan Sodan, Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse ve çeşitli kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci programa katıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, eğitimde ailenin eğitiminin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, projenin ardından ailelerin eğitime bakış açısının değişeceğine inandığını belirtti.
Vali Ramazan Sodan, ise bu anlamlı projeyi hazırladıkları için emeği geçenleri tebrik ederek, "Eğitime çok büyük önem veriyoruz ve bu proje eğitim için çok önemlidir. Projede önemli ve doğru tespitler yapılmış. Dünyanın en zor işi çocukların eğitimidir. Bilinçli anne ve babalar olursa çocuklarına şefkat ve sevgi ile yaklaşır. Böyle olunca öğrencilerin başarılı olmalarına hiçbir engel olmaz." dedi.
Proje Koordinatörü Bilal Zemin'in verdiği bilgiye göre, proje kapsamında 30 köy ziyareti planlanıyor. Köylerde bilinçlendirme faaliyetleri, aile içi iletişim panelleri düzenlenecek. Proje kapsamında 24 kişi aktif olarak görev alacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA